Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák: ez vajon...

Tapasztalt anyukák: ez vajon már a fogzás?

Figyelt kérdés

A kislányom 5 hónapos.

Kb 2 hete nagyon nyáladzik, két napja hígabb a széklete és fél fokkal magasabb a testhője. Étvágytalanabb is és nyűgösebb, bújósabb. Néha hirtelen,fájdalmasan felsír(akár álmában is) - de nem kapkod a füléhez vagy bárhová - aztán ugyanolyan hirtelen mint ahogy kezdte, abba is hagyja és el is felejti. Nyugtalanabbul alszik, nehezebb is elaltatni. Mindennek a keményebb végét rágja, ha más nincs kéznél, akkor a bütykeit.


Viszont sehol nem érzem duzzadtabbnak, vagy keményebbnek az ínyét, nem látok fehérebb részt.

Ha ez már fogzás, meddig tart vajon, míg kibújik a fogacska?

Mit tehetek, hogy megkönnyítsem a helyzetét?


Előre is köszi


2009. márc. 2. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez már a foga lesz. alul középen fog először előbújni az első fogacska, nem sokkal később ugyanott a második is. Nálunk sem volt látványos előtte a változás, inkább csak iylen tünetek voltak, mint amiket írtál. Egyszercsak reggelre látszott a fogacskának a vékony fehér csíkja, másnap reggelre pedig már át is szúrta a fogínyt. Nálunk kb 1 hétig tartott előtte a nyűgösség és az aluszékonyság. Nem tudom pontosan behatárolni, mert éppen beteg volt amúgy is, így nem tudtam, hogy éppen mitől van nála a sok nyűg:-) Kitartás, szerintem hamarosan túllesztek rajta!
2009. márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is most jött ki az egyik alul. 5,5 hónapos. 3-4 hete nyűgösködik, csak a közelemben jó, gyakran felsír, ugyanazok a tünetek, amiket írtál. Az ínye alul már jóideje duzzadt volt, én mondjuk nem éreztem semmit, csak láttam. Aztán egyik nap egyszercsak belehúzta a kezemet a szájába, és éreztem, hogy már picit karcol a foga. :)
2009. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!