Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás tünete lehet orrváladék...

Fogzás tünete lehet orrváladékozás? Tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés
4 hete folyik az orra,doki semmit nem lát és semmit nem hall!Fül-orr gégészeten szintén semmi!Már csak a fogzásra tudok gondolni.... 4hós
2011. máj. 5. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod, tökéletes a diagnózisod. Azt viszont csodálom, hogy a dokik erre nem gondoltak...

Én most már a harmadik babámat várom, tehát van némi fogzásos tapasztalatom, és nagyon durva dolgokat is tud produkálni az éppen csak növekvőben lévő fog (tehát az is, amit még nem látni az ínynél).

Amilyen tüneteket én tapasztaltam eddig a gyerkőcöknél fogzással kapcsoaltosan:

- nyálzás

- a rengeteg nyál miatt orrfolyás (gyakorlatilag nem takony, hanem nyál folyik az orrából, tiszta, átlátszó, vízszerű)

- fokozott böfögés, pukizás (a sok lenyelt habos nyáltól) és emiatt pocak fájás

- hasmenés

- hőemelkedés

- egész napos és éjszakás nyűgösködés

- kisebb étvágy (ezt csak akkor, ha már darabos ételt is eszik, érzékenyebb az ínye, és ezért nem szívesen eszik keményebb vagy melegebb dolgokat)


Próbáld ki a Viburcol kúpot, ez a fiamánál nagyon hatásos, viszont lányomnál egyáltalán nem hatott. Homeopátiás szer, és eléggé egyén függő, hogyan reagál rá.

2011. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm!Nagy kő esett le a szívemről,hogy akkor nem én vagyok a hülye!Neki is átlátszó orrváladéka van,és nem sűrű!Piros a kis arca is és eléggé rossza kedve a napokban.Enni inkább többet kér.

Mondtam mindkét dokinak,hogy a fogára gyanakszom,de azt mondták nem,mert megvan fázva..... :S

Én most Dentinox gélt vettem,de utána nézek annak is amit te írtál!

Köszönöm!!!!!!

2011. máj. 5. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet a fogazas miatt orvaladekozas, de a 4 het egy kicsit soknak tunik... hmm, nem tudom. Inkabb menj el valami maganorvoshoz is, ha tudsz
2011. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, nálunk a lányomnál volt olyan, hogy három és fél hónapos korától 7 hónapos koráig folyamatosan fogzott (az első fogai csak 7 hónaposan bújtak végre ki), és addig állandóan ömlött a nyála, nyűgösködött, stb.

Szerencsés esetben csak azt veszik észre a szülők, hogy ismét több foga van a gyerkőcnek, de nálunk mindkét pocok a másik végletbe tartozik.

2011. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A masodik valaszolo vagyok. Ugy ertettem, hogy 4 hete mar "beteg". Nekem az tunik furcsanak, hogy olyan sokaig el van dugulva az orra meg a fule. Nalam a kisfiamnak 9 honaposan jott ki az elso foga, es elotte 2 hettel beteg volt, de csak 3-4 napig. Most 11 honapos es 4 foga van. A kislanyomnak (ikrek) meg nincs foga de mult heten egy kicsit nathasnak tunt, es az is csak par napig tartott
2011. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
"Csak" szörcsög.Nem köhög,nincs hőemelkedése sem.Épp ezért vittem fül-orr gégészhez,hátha többet lát mint a házi orvos.De semmi.
2011. máj. 5. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:

(Masodik)

Most mar ertem!! Azt hittem tisztara, hogy "beteg" mar 4 hete... Bocsi

Ebben az esetben viszont valoszinu, hogy tenyleg csak fogazasrol van szo.

2011. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem tom hogy lehet e mert nálunk 2 éves lesz a kicsi és pár hónapos kora óta igy vagyunk mint ti 3 hét orrfolyás 1 hét szünet utána megint kezdődik. voltam már több féle orvosnál allergiásnak sem alergiás. azt mondták ha vizes vagy penészes a fal othon attol leget ilyen vízszerű orrfolyás.
2014. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!