Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás folyamatában tapasztalt...

Fogzás folyamatában tapasztalt anyukák: lehet ilyen?

Figyelt kérdés

12,5 hós kislányomnak másfél hete napközben hőemelkedése van (37-37,5), ami estere 37,6-38 körülire szökik fel. Természetsen voltunk gyerekorvosnál, aki az első alkalommal azt mondta, hogy valami kisebb megfázás lehet, mert kicsit folyott az orra és majd elmúlik esetileg kezeljem (C-vitamin, orrszívás, orrcsepp...). Hát, nem múlott el, ezért tegnap újra elvittem hozzá. Nagyon lelkiismeretesen megvizsgálta és azt mondta hogy, torka füle, tüdeje, lépe, mája rendben, tehát nem igazán van mi okot adjon a lázának, kivéve, hogy a felső ínye teljesen be van dagadva, helyenként cseresznyemag nagyságúra, úgy hogy másra már nem tud tippelni, mit hogy több foga is mozgolódhat. A kakija is híg és gyakoribb a normálisnál. Néhány nap múlva, azért újra meg fogja vizsgálni!

Jelenleg 6 foga van 2 alúl és 4 felűl. Az utóbbi 4-el is valóban megszenvedtünk, mert lekapta az immunrendszerét és torokgyulladása lett, amiből két és fél hét volt mire kikeveredett.

Lehet, hogy nála ilyen lázas tüneteket vált ki a fogzás, mert én már kezdek parázni, hogy komolyabb gond van?! Köszi!


2009. nov. 12. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak állandóan láza van, amikor fogzik. Eddig 2 havonta kinlódtunk, mostmár havonta lázas, folyik az orra - de mint a viz - és mindig elkap ilyenkor valamit- mint ahogy a tied is - meggyengül az immunrendszer.

Ha az orvos megvizsgálta, nincs semmi ,akkor nyugodj meg, legfeljebb ha nem javul, vidd el hétvégén az ügyeletre, ott másik orvos van, és meglátod mit mond.

2009. nov. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
az én 11hós lányom is mindig lázas fogzáskor, de semmi más baja nincs.neki is majd mindenhol be van dagadva az inye.kitartás!
2009. nov. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom is így volt amikor jöttek a rágófogai,egyszerre 4!
2009. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A fogzáshoz egyértelműen köthető hőemelkedés és hasmenés, igen.
2009. nov. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a kisfiamnak (15 hónapos) 8 foga van, az utolsó kettőnél 38 fokos láza volt. Most megint be van dagadva rendesen az ínye, ahogy néztem megint felül jön kettő: tegnap és ma is 37.3 körüli hőemelkedése volt. nem is nagyon eszik, csak ha rághat (pl. kifli, keksz).
2009. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat, akkor nem parázok annyira, csak az ide s tova két hét nekem túl hosszú időnek tűnik!
2009. nov. 13. 11:58
 7/13 A kérdező kommentje:
Két hét hőemelkedés után, tegnap(09.17.) újra megvizsgálta a gyerekorvos és megállapította, hogy semmi baja, tehát, még mindíg a fogzásnál tarthatunk.Orra már egyáltalán nem folyik a széklete is napi egy lett a Normaflortól, bár még mindíg híg. Ha még egy hétig tünet nélkül lesz hőem. biztonság kedvéért néz egy fehérvérsejt számot. Szerintetek?
2009. nov. 18. 10:47
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ennél látványosabb tüneteket is produkálhat a fogzás, nyugodj meg!

Ilyenkor meggyengül az immunrendszer, azért lehet hasmenése,hőemelkedése!

Én, Hál Istennek csak a 4. gyerekemmel tapasztaltam meg a fogzás rossz oldalát is, de azt aztán csőstül.

6 hónaposan álkrupp!

Délután még semmi baja nem volt, éjjel meg ügyeletet kellett hívni hozzá!

Na, ezek után valahányszor foga jött, állandóan torokgyulladása lett, ami mindíg kruppos köhögésbe ment át, a sok letapadt váladék miatt.

Képzelheted, mit éltem át, mire az összes foga kijött.

Persze, másfél éves lett, mire rájöttem az összefüggésekre, de addíg valahányszor a gyerek tüsszentett, rámjött a zabszem effektus!

Hab a tortán, hogy 6 éves kora körül, mikor elkezdte váltani a fogait, ugyanúgy mindíg beteg volt, valahányszor új foga jött!

Persze, biztos nagyon aggódsz, de próbálj megnyugodni, természetes a dolog!

Azért még annyit hozzáfűznék, hogy a 39 fok körüli láz, meg az extrém hasmenés, hányással már komolyabb betegség jele is lehet, úgyhogy nem jó, ha elbagatellizáljuk a dolgokat, és csak intünk, hogy:-fogzik a gyerek.

Inkább több felesleges orvosi vizit, mint egyszer komolyabb betegség.

Gondolom, minden szülő így van ezzel.

Üdv, és könnyű fogzást nektek!

2009. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

4 gyermek után, tényleg nagyon tapasztalt anyuka lehetsz,gratulálok és köszönöm :)!

Ja,és a foga még mindíg nem bújt ki, bár tényleg fehérlik az ínye :(......

2009. nov. 18. 12:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Tesómék legnagyobb gyerekének 39-40 fokos lázal jöttek a fogai,és már ügyelet hívtak hozzá éjjel,a kisebbik gyerkőcüknek meg náthával,nem is kis mértékűvel,napjába többször szívták neki!Az én gyerkőcömnek meg tünet mentesen bújt ki mind a 12 foga...és most is be van neki lenn dagadva a szemfoga,de eggyátalán nem nyügi!

19hónapos baba anyukája

2009. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!