Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás folyamatában tapasztalt...

Fogzás folyamatában tapasztalt anyukák: lehet ilyen?

Figyelt kérdés

12,5 hós kislányomnak másfél hete napközben hőemelkedése van (37-37,5), ami estere 37,6-38 körülire szökik fel. Természetsen voltunk gyerekorvosnál, aki az első alkalommal azt mondta, hogy valami kisebb megfázás lehet, mert kicsit folyott az orra és majd elmúlik esetileg kezeljem (C-vitamin, orrszívás, orrcsepp...). Hát, nem múlott el, ezért tegnap újra elvittem hozzá. Nagyon lelkiismeretesen megvizsgálta és azt mondta hogy, torka füle, tüdeje, lépe, mája rendben, tehát nem igazán van mi okot adjon a lázának, kivéve, hogy a felső ínye teljesen be van dagadva, helyenként cseresznyemag nagyságúra, úgy hogy másra már nem tud tippelni, mit hogy több foga is mozgolódhat. A kakija is híg és gyakoribb a normálisnál. Néhány nap múlva, azért újra meg fogja vizsgálni!

Jelenleg 6 foga van 2 alúl és 4 felűl. Az utóbbi 4-el is valóban megszenvedtünk, mert lekapta az immunrendszerét és torokgyulladása lett, amiből két és fél hét volt mire kikeveredett.

Lehet, hogy nála ilyen lázas tüneteket vált ki a fogzás, mert én már kezdek parázni, hogy komolyabb gond van?! Köszi!


2009. nov. 12. 17:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, tudom, hogy a fogzás hőemelkedéssel, hasmenéssel, akár magas lázzal, stb.-vel is járhat nem ritkán, és sajna mi sem a tünetmentes fogzásba fogunk tartozni :(.

Nálunk inkább IDŐINTERVALLUMON (több, mint 2 héte van folyamatosan hője) van a hangsúly, ezért nem vagyok teljesen nyugodt!

2009. nov. 18. 15:09
 12/13 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok ismét!

Lehet azért ilyen hosszú nálatok a láz meg a mi egymás,mert már akkor elkzdeni szegény kis testét ledönteni a fogzás,mikor még csak próbálkozik a kibújással,és valóban hosszú folyamat mire egy fogacska kijön,pláne a rágó meg a szemfogak rosszak,mint a babának,mint a szülőnek!:(Az is lehet,h neki épp nem azok a fogai jönnek most,ami a nagykönyvbe van,hanem "megazavrodva" bújnak ki!

2009. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én 13 hós lányomnak ma jött ki az egyik szemfoga, de már több mint egy hete kiütések jöttek ki a törzsén, néha a szája körül is. A száj körüliről hallottam, de a testen lévőről ne. Volt valakinek ilyen? Fogzástól pötyik a testen? Semmi újat nem evett a korábbiakhoz képest, láza nincs.
2009. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!