Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora babára lehet rászólni,...

Mekkora babára lehet rászólni, ha valamit nem csinálhat?

Figyelt kérdés
Pl. hogy nem nyúlhat hozzá valamihez? Vagy szólni neki, hogy a popsi törölgetésnél ne nyúlkáljon, forgolódjon, amíg anya tisztára nem törli (hogy ne legyen a gyerek és környezete csupa kaki)?
2009. márc. 2. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szia.amikor pelust cserélsz,adj egy játékot a kezébe,azzal ellesz szépen mig kicseréled.Amugy meg,amikor szolsz neki és rád figyel azt jelenti,hogy mást is megért,azt is hogy NEM SZABAD.
2009. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szoktam adni játékot, egy peluscsere alatt többet is, mert hamar megunja, de van, hogy egyik játék sem köti le. Mintha próbálgatná, hogy meddig nem szólok rá...

2009. márc. 2. 11:28
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Az én kislányom 8 hós, és én már kezdem belenevelni azt hogy NEM SZABAD! Előbb utóbb megtanulja. Sőt a fiamnál ilyenkor már néha a kezére is rácsaptam (persze nem nagyot), és párhuzamban a "nem szabad"-dal meg fogja érteni. Persze idő kell hozzá. Peluscsere közben a játék nálunk is bevált, vagy bármi jó amivel szeret babrálni. A fiam amikor már el tudott szaladni, akkor átváltottam a belebújós pelusra (pl. a Dm-es jó árban van), így könnyebb volt. Fontos a mimika, és a gesztikuláció is ha valamit nem szabad neki. Ha rászólsz nézz szigorúan, és ints az ujjaddal is, és eréjesebben szólj. Ha rosszat csinálnak, úgy is tudják rögtön, nagy zsiványok! Ma pl. a lányom az összes popsitörlőt kihuzgálta a dobozból. Kapott egy kis dádát a kezére. Egy kis pityergés, aztán ment tovább rosszalkodni.
2009. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!