Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ennyi allergiás...

Miért van ennyi allergiás gyerek mostanában?

Figyelt kérdés
Egyre többször olvasom, hogy egyik gyerek erre, a másik meg arra allergiás? Mi lehet ennek az oka? A környezeti ártalmak? A túl sok tisztítószer használata? Esetleg valami más?
2009. márc. 2. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amiket írtál és még talán a korán elkezdett hozzátáplálás. (Persze ételallergia esetén.) Talán még a túlzott féltés, túlzott higiénia.
2009. márc. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is tippeltem a túlzásba vitt higiéniára. Természetesnek tartom azt, hogy a baba körül tisztaság legyen, de én se tartom jónak, ha szinte steril környezetet akarunk körülötte létrehozni.... A korai és nem megfelelő hozzátáplálás meg még csak ront a helyzeten.
2009. márc. 2. 09:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is köze van benne annak, hogy tulzottan féltjük, óvjuk a gyermekeinket. Dehát ok is van rá, mert egészen más a körülöttünk lévő környezet mint évtizedekkel ezelőtt. Ezért is van sok vita anyós-meny között a babát illetően. "Mert akkor már...."igen akkor más volt minden.Nem volt ennyi manipulált kaja, vegyszer stb. és lehetőség sem volt sok mindenre, amire ma van.(pl. információgyűjtés)

4 hós manó anyukája

2009. márc. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a csaladi hajlammal rendelkezo babaknal az amugy is adott alapra ratesz egy lapattal a korai hozzataplalas(pl tehentej, csoki, mez, hal, eper), sok dermokozmetikum hasznalata(mindenfele illatositott es szinezekkel teli lotion, furdetohab, oblitoszer a ruhaknak stb), tulzasba vitt higienias korulmenyek(uvegbura effektus). de regebben is sok volt az allergias csak most nagy a felhajtas korulotte :). persze azert oda kell figyelni

udv, allergologus mami

2009. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is hasonlóképp gondoltam.
2009. márc. 2. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!