Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen tényleg kevesebb beteges...

Régen tényleg kevesebb beteges gyerek volt mint mostanában?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak olyan jól hangzik? Vagy a statisztika nem működött jól?
2010. aug. 31. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Mennyire régen?


a századfordulón angolkór volt meg skorbut és torokgyik meg belehaltak a tüdőgyulladásba.


a mi időnkben - 30 éve- elvoltunk mint a befőtt és még akkor is be kellett menni a suliba amikor betegek voltunk senkit se érdekelt...

2010. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szempontból. Régen szültek 20 gyereket, megmaradt belőle 10. vagy annyi sem.

Most a védőoltások, tisztálkodás következtében sok betegség visszaszorult, de pont a tisztítást túlzásba vittük/vitték egyesek, akik agyon fertőtlenítenek mindent. Az úton-útfélen, szire-szóra beszedett gyógyszerek is inkább ártanak az immunrendszernek, mintsem használnának.

2010. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Allergia csak a rendszerváltás óta van. Amióta a tápszerek jöttek divatba,és a túlzásba vitt higiénia.

20 gyereket legfeljebb 100 évvel ezelőtt szültek az emberek. Az általános az elmúlt 50-60 évben 1-3 gyerek volt. Nem szedtek sem a terhesnők,sem a szoptatós anyukák annyi gyógyszert és másmilyen bogyókat,mint most. A gyerekek sem kaptak gyógyszereket fogzáskor,vagy ha náthásak voltak. A bölcsiben-oviban általában átestek a szokásos gyerekbetegségeken,de komoly baja csak nagyon kevés gyereknek volt.

2010. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem 100 évvel ezelőttre gondoltam, hanem olyan 30-40. :)) Sokszor írják, hogy nem volt allergia, nem volt ennyi beteges gyerek, stb. Nem tudom, hogy ez így volt-e, utána kellene néznem egy-két statisztikának, de gondoltam, hátha itt valaki járatosabb.

10:57: azért 89-ben volt rendszerváltás, de a 74-75-ös (ratkó unokák) már bizony tápszeren nőttek fel. És sok az allergiás is (pl. én is, párom is, kb. 4 barátnőm) köztünk. Tehát ez így, ebben a formában nem állja meg a helyét.

Az is mellékes, hogy mentünk-e betegen oviba, suliba, mert ugye a betegség megvolt.

2010. aug. 31. 11:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy az allergia amiatt alakulna ki, hogy csecsemőkorban mivel táplálják a babákat. Vagyis arra az allergiára gondolok, ami mondjuk 20-25 évesen jön ki valakinél. Én is 6.-os voltam, mikor először produkáltam az allergiás tüneteket, aztán egy ideig nem, később 18 éves kor körül megint előjött, azóta is van (pollen).

Szóval én azt gondolom, hogy van alapja pl. annak is, hogy a tej sem olyan mint régen, mindenféle adalékanyagokkal tömjük magunkat, bármit veszünk, csak nézd meg a cimkét. A kocsik kipufogói sem tesznek jót, és azért régen nem volt ennyi. Akkor szoktam szörnyülködni, hogy milyen nagy por van, és mennyi port lélegzünk be, mikor az autóba besüt a nap, és a gyerkőc pelenkáját kiveszem a táskából, hogy odaterítsem neki napellenzőnek... száll a por belőle, pedig csak egy pelus. A cigifüstről ne is beszéljünk, mikor az utcán úgy megfulladsz a cigiszagtól, hogy körülnézel és közelstávol nem látsz meggyújtott cigit.

És ez a sok sugárzás sem volt régen: mobiltelefonok, internet, wifi, tv-k, mindenféle elektromos kütyük... a mikro is ki tudja miket csinál az étellel és még lehetne sorolni, ja és a csapvíz-ásványvíz mizériát ki ne hagyjam, aztán meg jönnek az egyszer egészséges a hal, aztán meg káros, majd megint egészséges stb..... Szóval szerintem ezek és még sok más minden együtt generálja ezeket a betegségeket, nem az, hogy tápszeren nő fel egy baba, vagy anyatejen, hogy 6 hónaposan kap e glutént, vagy csak 1 évesen stb.

2010. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyetértek Veled, szerintem is nagyjából ennyire összetett lehet ez a dolog. Én is kb. így képzelem el, rengeteg a környezeti ártalom és erre még egy lapáttal rátesz a mozgásszegény életmód. (persze nem a babáknál)

És bármennyire is próbáljuk, ezektől nem tudjuk megóvni sem magunkat, sem a gyerekeinket.

Vagyis lehet alapja annak, hogy régebben kevesebb volt a betegeskedés, de valóban nem az az oka, hogy akkor mondjuk napi egyszer mostak kezet az emberek, ma meg ötször.

2010. aug. 31. 12:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Az anyatej-tápszer-allergia összefüggéstelenségre van egy példám:

Unokanővérem 2 éves koráig szoptatta a kislányát, hogy erősödjön az immunrendszere, és szent meggyőződése volt neki is, hogy ez megoldja az allergia-megelőzést is.

Évente 6-8-szor volt beteg, nagyon lassan gyógyult ki belőle, és 5 évesen nagyjából mindenre allergiás lett, az élelmiszer-allergiákat leszámítva (por, atka, pollen, macska, stb).


Sajnos hiába gondolta az ő édesanyja is, hogy ez a jó irány...

2010. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak még egy szót: bocsánat, de egy példa nem példa, még kettő sem. Sok egyéb oka lehet ilyenkor annak, hogy egy gyerek miért betegesebb.
2010. szept. 3. 11:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt se felejtsük el, hogy az utóbbi években fejlődött annyit a hírközlés, illetve annak csatornái, hogy arról is tudunk, ha a világ másik felében egy barlang mélyén elszellenti magát egy kisemlős.

Régebben sem volt jobb a helyzet, sőt, a halálozási arány lényegesen magasabb volt. A tejről meg csak annyit, hogy pont a rendszerváltás előtti évtizedekben hihetetlen mennyiségű műtrágyát szórtak ki a földekre, mert olcsó volt, azt lelegelte a tehénke, mi meg ittuk a tejét... Csak erről nem tudtunk, mert nem kötötték az orrunkra.


Szóval szerintem nem, egyáltalán nem volt kevesebb beteges gyerek, csak nemes egyszerűséggel nem tudtunk róla.

2010. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Világéletemben anak tudtam be, hogy nem vagyok allergiás semmire, hogy anyukám jó sokáig szoptatott. Pár éve kérdeztem rá, és akkor derült ki, hogy 6 hetes korom óta tápszeres voltam. Tesóm szintén, ő sem allergiás. De persze mi ketten nem vagyunk reprezentatív minta :)

Én 3 okot látok:

- környezeti ártalmak

- a betegségek/allergiák/ nagy része pszichoszomatikus tünet

- "túlsterilizálás"

2010. szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!