Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem kezd elszakadni a...

Úgy érzem kezd elszakadni a cérna, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pedig tényleg mindent megpróbálok. Lehet hogy ez a baj? 10 hónapos a kislányom, és egy síró-pityogó baba lett, aki üveghangon sikítozik ha nem az történik amit gondol, ha éhes, ha fáradt, bármi. Most beraktam a járókába, persze üvölt, de egy idő után elfoglalja magát. Aztán megint ráébred, hogy nem vele foglalkozom, és megint üvölt. Ha kézben van akkor minden oké. Ha kint van a földön játszani akkor is szórakoztatni kell többnyire, ha meg eltávolodok tőle jön utánam pityogva, és mászna fel az ölembe. Tényleg semmit nem tudok csinálni tőle. És persze az idegeim is kész vannak, mert nem tudom egész álló nap ölben cipelni - és nem is akarom - és rengetegszer jön rá az \\\'öt perc\\\' hogy hisztizzen. És persze az alvása alatt sem tudok pihenni, mert az déletőtt a séta alatt van (sajnos máshogy nem megy) délután meg fél óra kb. Mit csináljak?????? Ha otthagyom sírni lelkiismeret furdalásom van, pedig egy idő után talán tényleg megtanulná, hogy nem mindig áll haptákban anya.
2009. márc. 2. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól írtad, ha otthagynád egy idő után abbahagyná.

(Természetesen, ha kizárt, hogy valami betegség/fájdalom miatt sír)

A gyerek azért üvölt, mert tudja, hogy ezzel eredményt ér el nálad. Ha egyszer-kétszer megtörsz és felveszed, azzal szépen megtanítod neki, hogy üvltök->anya felvesz.

Tehát te tanítod neki, és minél többször előfordul annál inkább rögzül a gyerekben, hogy a feigyelemfelkeltésnek ez a módja.

Nincs más 1-2 hétig ki kell bírnod. Nem kell, hogy otthagyd teljesen, tedd be a járókába, ha üvölt vigyél oda egy új játékot, add be neki, beszélhetsz hozzá miközben a munkádat csinálod, de nincs más, ki kell bírni.

2009. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak támogatni tudom az előttem szólót!!


Tudom ajánlani Tracy Hogg és Malinda Blau: A Suttogó titkai I. és II. könyvét. Hátha még nem "késő".

A babáknak a mama szoros közelsége 3 hós koráig nagyon nagyon fontos (kérlek -kedves további válaszolók- ne tereljétek el a mondandóm abba az irányba, hogy utána is. Nem arra a közelségre utalok.Köszönöm), utána egy pici önállóság is fontos.


Tudom, hogy kevés az erőd, de a következeteség nagyon nagyon fontos. Későbbiekben spórolsz meg magadnak idegeskedéseket, ha most összeszeded a kicsiny erődet és "ellenállsz". Nagyon sok erőt!!

2009. márc. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
A szeparációs félelem kb ennyi idősen kezdődik,az én fiam 12 hónaposan kezdte.Ekkor ébred rá,hogy Ő tőled külön álló személy és ha eltünsz a látóköréből vagy nem mellette vagy azt hiszi nem is lát többé.Én ekkor azt csináltam,hogy hangosan beszéltem neki pl a konyhából be a szobába.Azután Ő lett a kis árnyékom,mindíg mellettem volt.Ez most 2 hónap múltán javult.Ha hiányolni kezd szólok neki,megkeres és megnyugszik,már elértük azt,hogy ha pl mosogatok pár méterre tőlem eljátszik nyugisan,de a szeme sarkából figyel:) Eleinte én is kész voltam az állandó nyivákolástól,de amikor utánaolvastam és elkezdtem az előbb leírtat Ő is nyugisabb lett és ettől én is.
2009. márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Csatlakozom az elöttem szólóhoz.Èn nem raktam a lányomat külön ordítani.Tényleg most jön a szeparációs félelem.Próbálj hozzá beszélni,hogy tudja ott vagy.Nálunk is bevállt.Lényeg,hogy la´ssa hol vagy tudja...Nálunk is elmúlt idövel.Igaz tenyleg kiborító,mikor sikítanak.
2009. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatásokat, bár eddig nála a beszélgetős dolog nem nagyon vált be, de csinálom tovább.
2009. márc. 2. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom 8 hónapos és ő sincs el nélkülem 5 percnél többet.Ki vagyok én is idegileg és nekem is mondták,hogy hagyjam sírni kicsit és úgy ahogy nálatok a csajszinál is hiába beszélek csak sír. :(

Csak nálunk az a baj még,hogy a nagyszülőkkel lakunk és hiába hagynám kicsit sírni őket is látja és akkor valaki megsajnálja és kiveszi. Mindenki neveli a kicsit és sajnos ettől én még jobban kivagyok. :(

Remélem nektek sikerül a tanácsok többsége.

Sok sikert kívánok.

8 hónapos kislány anyukája

2009. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!