Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól adhatok...

Hány hónapos kortól adhatok babámnak kekszet vagy babapiskótát?

Figyelt kérdés

6 és fél hónapos.Adhatok -e már neki ilyeneket?És ha igen, milyen kekszet, és milyen formában? Darálva?

Nem most kezdtük a hozzátáplálást, már husit is eszik.


2011. ápr. 11. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát én azt hiszem ilyeneket csak 8 hónapos korától adok, de van házi babapiskóta receptem. Olyan mint az eredeti (ízileg). Ha érdekel elküldöm neked.
2011. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne a házi recept.Egyébként vannak gluténmentes kekszek,csaka zt nem tudom mikortól ehetik.Ezt a kérdést akár én is feltehettem volna,érdekel.
2011. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A glutén bevezetését már 4-6 hónap között ajánlják újabban. Mi 5 hónaposan már ettük a babkekszet gyümölcsbe reszelve.
2011. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 6hós korában adtam Neki babapiskótát. Ha nincs tej-, tojás-, lisztérzékeny a családban, akkor adhatsz Neki. Egyszerűen félbetörtem, és a kezébe adtam. Kicsit bénázott, de hamar belejött. :) Persze mindig figyelni kell Őket, csak akkor adj Neki ha ott vagy mellette! Olyat is csináltam, hogy almareszelőn lereszeltem, és egy kis reszelt almába, vagy gyümi pürébe keverve adtam uzsira, desszertnek. Próbáltuk a drága babakekszeket is, de nem jöttek be, mert állandóan meg akart fulladni tőlük..
2011. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem is ennyi idös. egy hete teszek a gyümölcsbe bele reszelve kimondottan hipp babakekszet.

adtam a kezébe is de egyszer leharapott egy nagyobb darabot belöle. azóta párszpor megnyalatom vele aztán ha már törn lveszem és jön a gyümölcs.

2011. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elküldenéd nelem is a babapiskota receptet? Köszönöm!
2011. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, érdekelne a házi recept.Lehet, hogy tejérzékeny a lányom, nem biztos, ez csak feltételezés.Ilyenkor is lehetne lassan adni ezeket? De azt hiszem, várok még egy picit vele. Jó lenne, mert kicsit hízhatna többet, és szeretnék neki finomságokat adni.
2011. ápr. 11. 14:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is tejérzékeny. A házi babapiskóta mehet neki. egyáltalán nem bonyolult recept, csak sokat kell hagyni állni.Be fog jönni annak, aki kipróbálja:


BABAPISKÓTA


Hozzávalók:

4 db tojás

25 dkg porcukor

1 dkg szalakáli

3x20 dkg liszt

csipet só

2 cs. vaníliáscukor

kb. fél dl melegvíz, a szalakáli feloldásához


Elkészítés:

Az egész tojásokat a porcukorral és a meleg vízben feloldott szalakálival, vaníliacukorral és csipetnyi sóval habosra kavarjuk. Kicsit pihentetjük, majd beledolgozunk óvatosan 20 dkg lisztet. Letakarjuk és eltesszük másnapig, amikor belekeverjük a második adag lisztet(ismét 20 dkg-ot). Egy-két órát pihentetjük, majd hozzáadjuk a harmadik adag lisztet is.

Késhegynyi vastagra nyújtjuk, és ha van babapiskóta kiszúrónk, akkor azzal szaggatjuk, ha nincs késsel stangliszerű csíkokra vágjuk a tésztát. Előmelegített sütőben halványsárgára sütjük.


Tanácsok:

A recept a szomszéd néni "kincsestárából" való. Ő már eleve 3-szoros adagot készít, amiből 240-260 piskótát süt ki. Dobozba téve sokáig eláll, és ugyanolyan ízű és állagú lesz, mint a bolti babapiskóta.

Utólag volt aki kérdezte, biztosan nem kell-e bele folyadék. Megkérdeztem, nem kell, csak amibe a szalakálit feloldjuk.

2011. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez az eredeti recept a netről. Én egy adagot csináltam, és kb 100 db lett. Nagy kedvenc. Mindent úgy csináltam, ahogy le van írva. Nem lehet elrontani. :)
2011. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a receptet!!
2011. ápr. 11. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!