Ha kocsival mentek valahova (nem saját) akkor a gyereket mibe rakjátok, átrakjátok mindig a gyerekülés?
... sőt, viszem fel minden alkalommal a negyedikre! Ez van! Nekünk nincsen kocsink, így ha jön értünk a papa, akkor cipelni kell, le-fel.
(Nagyszülők nem akarnak egyet venni? Egyszer lesz egy kistesó is nem? Azért biztosan lenne rá vevő utána, ha már nem kell. Egyébként sok helyen van bababizományi is ahol lehet bérelni, ki kéne próbálni.) Ezt tudom tanácsolni.
(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:
a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);
b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;
c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;
d) ha a rendvédelmi szervek gépkocsijában vagy a mentő gépkocsi betegellátó terében utazik;
e) a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;
f) a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;
g) ha 3. életévét még nem töltötte be és állva utazik az autóbuszban;
h) ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.
(9) A zárt utastérrel (vezetőtérrel) nem rendelkező motorkerékpáron és segédmotoros kerékpáron utazó személynek becsatolt motorkerékpár-bukósisakot kell viselni. Ilyen járművel csak abban az esetben szabad közlekedni, ha a járművezető és az utas becsatolt motorkerékpár-bukósisakot visel.
(10) Olyan járművel, amelynek megengedett legnagyobb sebességét a műszaki megvizsgálás során az általánosnál alacsonyabban állapították meg [26. § (3) bek.], abban az esetben szabad közlekedni, ha a jármű hátsó oldalán a megengedett legnagyobb sebesség számértékét - kör alakú, 15 cm átmérőjű, 2 cm széles piros szegélyű, fehér alapon 6 cm magas fekete számjegyekkel - feltüntették.
(11) Gépjárművel, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel csak olyan pótkocsit szabad vontatni, amelynek vontatását - a hatósági engedélybe tett bejegyzéssel - engedélyezték.
(12) Iskolabusszal abban ez esetben szabad közlekedni, ha:
a) a 20. § (6) bekezdésében meghatározott táblával megjelölték,
b) az ülésekhez biztonsági övet szereltek fel,
c) a 135 cm-nél alacsonyabb gyermeket gyermekbiztonsági rendszerben rögzítették,
d) a legalább 135 cm magas gyermeket biztonsági övvel rögzítették,
e) a szállított utasok ülőhellyel rendelkeznek.
(13) Az (5) bekezdés g) pontjában és a (8) bekezdés h) pontjában meghatározott igazolásnak a következőket kell tartalmaznia:
a) a jogosított neve, születési időpontja (év, hónap, nap),
b) az igazolás érvényessége lejártának időpontja (év, hónap, nap),
c) a kiállító orvos neve, névaláírása, bélyegző lenyomata,
d) a kiállítás dátuma,
Ha hívsz taxit, akkor bizony mondani kell a telefonban, hogy olyat küldjenek, amiben van gyerekülés. Ugyanis minden taxitársaságnak BIZTOSÍTANIA TUDNI KELL gyerekülést, ha az utas kéri.
Persze ez akkor nem működik, ha csak leintesz egyet az út szélén állva...
Egyébként én is 2 perc alatt átrakom egyik autóból a másikba a gyerekülést, ha kell mennem valahová.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!