Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik szopit kell először...

Melyik szopit kell először kiváltani?

Figyelt kérdés

5 hónapos babám eszik reggel 6 körül, aztán 10 körül, 13 óra körül, max 17 óra körül és egy uccsót fürdés után elalvásnak 20 óra körül.

Egy hónapja már megismertettem az almával, banánnal és keksszel (tejcibe törtem össze, de csak a kekszet, a gyümiket nem :) ). Viszont mindig evés után adtam, hogy nehogy kevesebbet szopizzon. A gyümiket a tízórai után, a kekszet meg ebéd után. Most elkezdeném a szopikat kiváltani. A védőnő az ebédet mondta, de többen a tízórait emlegették, sőt volt aki a délutánit mondta. Most akkor melyiket??? Gondolom van valami logikája, nem?


2011. ápr. 8. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Amelyik Nektek a legjobb, a legkényelmesebb, nincs "kőbe vésett szabály" erre.
2011. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a tízóraival kezdtem, aztán ebéd, és uzsi szopi. Mindegyikhez kb. 1 hónap kellett.
2011. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is a tízórait váltottam ki először, majd az uzsonnát. Most épp itt tartunk, az ebéd lesz a következő.

Én igazából a baba igényeit figyeltem, és nekem ebédkor tápszerre vágyik, azt fogadja el leginkább. Szóval hallgass a megérzéseidre és a babádra!

2011. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem "váltottam ki" egyiket sem, rábíztam a babára, hogy mennyire van szüksége. 6 hós koráig tisztán anyatejes volt, most 13 hónapos, és már csak este meg éjjel szopizik, máskor ő maga tolja el, ha megkínálom cicivel. Mindez az "elválasztás" igény szerint volt, mint ahogy a szopi is, sose erőltettem, mégis sikerült.


legelőször a déli szopit tolta el magától, aztán a délutánit, majd a reggelit.

2011. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Nem tudom számít-e, de tápszert egyáltalán nem szeretnék adni. Tehát a szopikat rendes ételre szeretném lecserélni.

Ezért is gondolom, hogy nem feltétlenül kell a babára bízni, hogy mikor löki el a cicit, mert szükséges az apránkénti fokozat, hogy hozzá szokjon a pocija.

Másrészt olvastam, hogy csak kb. 6 hónapig táplál az anyatej, utána már inkább a kötődés miatt jó a szoptatás. Bocsi, hogy ez lehet, hogy nem ide tartozott, csak leírtam, hogy miért kezdeném el az elválasztást.

Köszi a további válaszokat is! :)

2011. ápr. 8. 17:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és azért tűnik, hogy túlbonyolítom, mert nagyon nem szeretném, hogy idő előtt elapadjon a tejem. Ettől rettegek a születésétől fogva. :)
2011. ápr. 8. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol olvastad, hogy csak 6 hónapig táplál az anyatej, utána már nem, de akárki írta is, totálisan nem ért hozzá. :((( Ez az egyik legnagyobb baromság, amivel találkoztam, ne vedd magadra. Az anyatej ugyanolyan tápláló marad később is, sőt: fajlagosan az anyatej a legkönnyebben emészthető, ugyanakkor a legtáplálóbb étel.


Én nem agyatlam rajta, rábíztam a gyerekre. Nem is apadt el a tejem, sőt: anyatejleadó vagyok a mai napig... Csupán annyiban tértem el a hivatalos ajánlástól, hogy nem szopi után, hanem szopi előtt kínáltam kanalassal. Eleinte délelőtt, aztán délután, később délben is, most pedig már a vacsora is kanalas. És mindenerőlködés meg "kiváltás" nélkül ment a dolog. Nem is értem, más miért akar időre x számú étkezést kiváltani...

2011. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!