Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hós kislányom miért nem...

6hós kislányom miért nem fogad el szinte semmit a szopin kívűl?

Figyelt kérdés
Gyümölcsöket kóstolgattunk már, de azt is csak szopi előtt hajlandó. Most kezdtük volna a krumplit, nem fogadja el. Tejpépet sem, semmilyen tápszert (4féle van itthon), jóéjtpapit sem... Utóbbiakat azért próbáltam (védőnői tanácsra), mert az elmúlt hónapban csak 170 grammot hízott. Amúúgy hurkás izgő-mozgó leányka, nem tűnik soványnak. Most rajta van egy evéskényszer (csak szopi persze), de valószínűleg a növekedési ugráshoz értünk :) Mi lesz így? Hogyan fog mást enni, ha esetleg elapad a tejem, vagy hogyan táplálok így hozzá? :( Segítsetek légyszi, akinek volt ilyen tapasztalata!
2011. ápr. 6. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Türelem!

Az én lányom ugyanezt csinálta. 7 és fél hónaposan ért el oda, hogy hajlandó mást is enni, nem csak tejcsit.

Egy kis vaniliás pépet eszik este lefekvés előtt (és szopi előtt persze), de így is kel éjjel 1x enni.

A gyümiket nem szereti annyira...

Idő kell neki, folyamatosa kínálgasd, de ne erőltesd!

Majd megérik rá, kell még neki idő.

2011. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

6 hónapig csak anyatej.... Nos, sztem ez az egyik mellékhatása. Nagyon fontos a szoptatás, de 6 hónapos korára már van olyan értelmes a gyerek, hogy esze ágában sincs megenni azt, ami nem olyan édes mint a tej. Környezetemben élők alapján ez a tapasztalat.


Nyugi, nem lesz baja, ha később fogadja is el. Az édesebb dolgokkal kezdj, és kitartóan próbálkozz. És csak szoptatás előtt. Utána már tök felesleges, ha egyszer nem éhes nem engedi magát megtömni. Nem hülyék ezek a gyerekek. :))

2011. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyukám mesélte, hogy én 9 hónapig nem voltam hajlandó megenni, meginni semmi mást, csak anyatejet. Minden próbálkozása kudarcba fulladt. Aztán a 9. hónapban lassan elkezdtem teát inni a a reggeli-esti szopizás mellett és zöldséget, gyümölcsöt ettem napközben, majd a 10. hónapban teljesen leválasztottam magam róla. Nagyon egészséges baba voltam.

Amúgy meg a normális testsúly növekedés az, ha a 6. hónapra megduplázza, az 1. év végére pedig megtriplázza a születési súlyát a baba.

2011. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom neked tanácsolni, hogy legyél türelmes!

Az én lányom lassan 9 hónapos, és nagyon-nagyon lassan haladunk a hozzátáplálással. Például a zöldségeket alig akarja megenni, a tejpépeket egyáltalán nem szereti. Bár időnként én is aggódom, de nem tudok mit tenni, remélem idővel jobb evő lesz. :-)

Kitartást kívánok neked, nem vagytok elkésve semmivel!

2011. ápr. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. ápr. 7. 07:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kevés a 170 gramm egy 6 hónaposnak? Nem is értem... mi lenne belőlük, ha még ennyi idősen is fél-1 kilüókat híznának, mint az első hónapokban?

Légy nagyon türelmes vele, a hozzátáplálás nem verseny! A babád jól tudja, mi jó neki. Kóstoltad a krumplit, mielőtt neki adtad? Hát, borzalmas! Nem csoda, hanem ízlik a babának :) Keverd gyümölccsel, meglátod, úgy enni fg belőle valamennyit! Különben egyáltalán nem gond, ha csupán lassan haladtok. Neked kell őhozzá alkalmazkodni, az ő ütemében kell hozzátáplálni. Azt tartsd a szemed előtt, hogy 1 éves korig hozzátáplálunk, addig bizony az anyatej a fő táplálék, a többi csupán kiegészítés. Persze, vannak olyan babák, akik már az első napoktól szinte falják a szilárd ételt is... de ők vannak kisebbségben!

A többiek sdokkal jobban idegenkednek mindntől, ami kanálból jön. Különben is a kanalazást is meg kell tanulni, az se egyszerű egy kicsi babának...

Én mind a 4 gyerekemet 6 hónaposan kezdetem hozzátáplálni. Mindegyik máshogy viszonyult a szilárd kajához. Egyik szívesen vette, a másikok nehezebben szokták meg. Mégis mindegyik jó evő, nem válogatós gyerek lett. Gondolom, mert soha nem trükköztem, nem tukmáltam beléjük az ételt...

Ja!A tej: ha eddig szopott, elég volt neki a tejed és most ahogy írod, szintén többször szopik, biztos lehetsz benne, hogy nem fog elapadni, követi az ő igényeit...

Légy türelémes, ne erőltesd a kanalazást, majd ha megbarátkozik az ételek ízével, ő is többet fog enni. A tjpépet egyébként nem minden anyatejes baba eszi, igazán nincs is rá szükségük, hiszen az sűrű tápszer...

2011. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

:) a tanácsadáson ijesztettek meg. Nem is gondoltam volna, hogy kevés a gyarapodása, mert alapjáraton jókedvű, kiegyensúlyozott leányka, hurkás kis testtel :)

Meg szoktam kóstolni mindent, bár mi nagyon natúran eszünk, nekem ízlik :) Köszönöm a kimerítő választ, sokat segítettél, segítettetek. Nem fogok aggódni, szép lassan haladunk, ahogy a picikémnek megfelel :)

2011. ápr. 7. 09:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Havi 170 gramm egy félévesnél nem kevés, hanem épp jó. Soha többé nem fog olyan ütemben hízni, mint az első hónapokban. igény szerinti szopinál meg nem fog elapadni a tejed, mindig éppen annyi lesz, amennyit a babád szopik.


Nem kell megijednek, nem vagytok lemaradva semmiről. Ha a babád csak 8 hónaposan kezd el kanalasat enni, az se katasztrófa, megtörtént más babával is. Nem értem egyik-másik válaszolót, mintha az anyatej méreg lenne... :-(


Én zöldséggel kezdtem, sütőtökkel, répával, 6 hónapos korában. Kanállal persze nem ment sehogyse. (Én is futottam egy kétségbeesett kört is a GYk-n, hogy mit rontok el...) Ezért az ujjamra kentem, majd a szája szélére. Beletelt egy hónapba, mire rájött, hogyan kell kanálból enni, és hogy az finom. Ne erőltesd a kislányodat, hagyd épp annyit enni, amennyit kér. Ha ez csak egy kiskanál, akkor annyi. Nem kell félned, nem anyatejesen fog iskolába menni. :-)

2011. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy :) Szépen eszik kanálból, ma is meggyet préseltem neki, gyümölcsökkel nincs gond. De már teljesen megnyugtattatok, szépen haladunk majd a főzelékekkel is, ha kislányom elérkezettnek tartja az időt :)
2011. ápr. 7. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!