Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 honapos kislányom még...

13 honapos kislányom még semmit nem mond. A ti babátok ilyen idösen miket mondott?

Figyelt kérdés
Aggodok!Szerintetek forduljak valahova?
2011. márc. 5. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 évesen kezdett el beszélni.2 évesen elvittem logopédushoz, aki azt mondta, hogy a gyerek okos, értelmes, jól figyel, majd beszélni is fog. Azóta eltelt egy pár év,és be nem áll a szája.
2011. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kisnita ***** válasza:

13 hónaposan nem sok mindent mondott, mondjuk most sem az az egyetemi docens típus :) Most múlt 19 hónapos és még mindig inkább baba nyelven magyaráz. Mond egy-két értelmes szór is pl: apa, baba, hinta, de legtöbbször nem értjük, hogy mit mond. Főleg kézzel-lábbal magyaráz, de megérteti velünk magát.

Szerintem ne aggódj. Ha gagyarászik mond ilyeneket, hogy hűűű, őőő, eőőő, hééé stb akkor nem hiszem, hogy vinned kéne valahová. Beszélj hozzá sokat, az jót tesz neki. Én nagyon sokat mondókázok a kisfiamnak az már mellékes, hogy abszolút nem érdekli... de én azért mondom serényen. :)

2011. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Még azt sem mond!

Szo szerint mondom,h semmit nem mond!

2011. márc. 5. 16:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam a következő szavakat mondja: nem, apa, mama,


Ne aggódj, hamarosan bezsélni fog a babád!!!

2011. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz, vidd el egy (fejlődés)neurológushoz. Háziorvostól kell kérni beutalót. Vagy megnyugtat, vagy továbbküld. Egyébbkét a babák többsége még nem, vagy alig mond valamit. Gőgicsélt? Ha egyáltalán nem, én is aggódnék.

Egy uncsim 4,5 évesen szólalt meg, de írtó beszédes lett:)). Öt 2 évesen vitték dokihoz, és mivel nem volt szervi ok, megnyugodtak.

Remélem Nálatok se lesz gond.

2011. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így, ide, nem, de, apa, gyere, vau.

Kb. ezeket mondta a fiam 13 hósan, de neki az volt a specialitása, hogy mindent csak egyetlen egyszer mondott ki. Babanyelven egyébként karattyolt már akkor is egész nap.

2011. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányom 11 hónapos kora óta 3 szót mond: baba, mama, brum-brum. Minden ember baba, minden állat brum-brum, én vagyok a mama. 2 hónapja ennyit mond, semmi többet. ezt viszont a végtelenségig ismételgeti, mellette halandzsázik is, vagy inkább hangokat ad ki, nem is tudom minek nevezezzem.
2011. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!