Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjak a babámnak napi...

Hogyan adjak a babámnak napi fél liter tápszert?

Figyelt kérdés

Féléves, eddig kora reggel, délután és este evett tápszert. Délelőtt gyümölcsöt, délre főzeléket. Az elmúlt kb két hétben nem kell neki a tápszer. Nincs meg a napi fél liter.

Ma reggel egyáltalán nem volt hajlandó tápit enni. Így a gyümölcsöt elhagytam, helyette mikor már komolyan éhes volt, megette a tápszert. De érezte hogy vmi nem stimmel, várta a gyümit, ki is kelt magából. :)

Mit csináljak? Mikor, hogyan adjak neki tápot?

Tudom, mondják, h ennyi idősen elég lehet reggel+este, de akkor aztán tuti nem enne eleget.

Már ízesítettem is gy.lével, de semmi. Teljesen tanácstalan vagyok, és elkeseredett!


2009. febr. 28. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

azt nem irtad mile idősek vegytok,de he elmúltattok 5 hónaposak adj neki twjpépwt.Nagyon fonom és sok izű van belőle.Leht una a tápszert mér.:-9


egy 11 hónapos kislány anyukája

2009. febr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De, írtam:féléves.:)

Próbáltuk a tejpépet, de azok közé tartozik, akiknek nem jött be. :(

2009. febr. 28. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Tápot az állatoknak szoktak adni.Vannak különbözö fajta tejpépek/pl.:milupa/azzal is lehet helyetesiteni a tápszert.De mivel már 6 ho-s a fözelékeknek már nagyobb szerepet játszik az életében.Vagy a feles tejet is kaphatná a tápszer helyett grizzel,nagyon laktató és szeretik a babák.
2009. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan így jártam csak az Én kisfiam 4 hónapos.Nem tudom mitől nem fogadják el egy idő után?Napokig nem volt hajlandó tápszert enni már minden félét kipróbáltam most a Humana h1-et megeszi de a mennyiséggel még mindig nem vagyok kibékülve. A bebe ha start aktívot kapta előtte és abból 240-t evett ebből már örülök ha a 170 -t megeszik.A gyümiket most kezdtük azt nagy nehézségek árán "beletuszkolom"de még nem igazán izlik neki.Én is gondolkogtam a feles tejen de nem tudom azt mikortól lehet neki adni?A tejpép pedig nálunk sem vált be pedig mindenfélét vettem neki de így se.
2009. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
elég, ha reggel este kapja, a folyadéknak kell meglennie 5-600ml-nek. napközben kapjon neki való gyümilevet,teát...stb. Próbálj ki másfajta tápszereket is, egyik csak bejön.
2009. febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem szeretetlenségből írtam tápot, csak másfajta szinoníma már nem jutott eszembe, egyébként nem használom ezt a szót.:)
2009. febr. 28. 14:23
 7/7 anonim ***** válasza:
mi is hasonlóan vagyunk. én most már azt csinálom, hogy egyszerűen megvárom míg megéhezik annyira, hogy elfogadja a tápot. nem számolgatom, hogy hány étkezés, meg ilyenek. Mikor egyszer már evett délelőtt tápot, utána adok neki főzeléket, gyümölcsöt. Este sokszor evés nélkül alszik el, és ilyenkor11 körül felébred, hogy éhes. Ha nem, akkor felkeltem enni, és félálomban bevágja a 220 ml tápszert, egy nyikkanás nélkül, majd alszik tovább, általában reggelig. Ilyenkor nem reggelizik, hanem sokszor csak 9-10 körül eszik először, de akkor már elfogadja a tápszert. Próbáld meg álmában etetni, hátha nálatok is beválik. tudom, hogy nem a legjobb és legkényelmesebb módszer, hogy éjszaka felkelj etetni,de ha csak így megy:-(
2009. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!