Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engeded hogy játszó téren...

Engeded hogy játszó téren roma gyerekkel játsszon a gyereked?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Hát attól függ...

Hogyha látom,hogy a(z) szülei/apukája/anyukája normális,ápolt,nem bunkózik,káromkodik,akkor miért ne?

De hogyha "csoze" fajta,akkor inkább elmegyünk.

2011. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

mi még nem járunk játszótérre, de én engedném, mert attól hogy kisebbségi még lehet rendezett, higiénikus....., van hogy a "magyar" rosszabb , nem csak gyerekben....

Ez az én véleményem.4 hónapos baba anyukája

2011. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Mifelénk nem sok roma van, de ha nem koszos, büdös, láthatóan igénytelen szülők gyermeke, akkor persze hogy engedném. Koszos, ápolatlan (és itt nem a játszótéri sárfoltokra gondolok) gyerekkel nem szívesen, de a bőrszín mindegy.

A múltkor menő anyuka (jó ruhák, tuti telefon) gyereke ült a csúszdán, kb. 2,5 éves lehetett. A fiam nem tudott tőle csúszdázni, mert a kiscsávó trónolt a csúszda tetején, nyalogatta (!) a fogózkodót és közben a takony a szájáig folyt!!! Anya közben telefonált... Na akkor mentünk haza, mert undorító volt nézni is (hányós szmájli)

2011. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
én az óvodás koromat végig egy 100% roma gyerekkel töltöttem. normális család volt normális gyerekkel. Azt kell figyelni hogy putriban élnek vagy nem.
2011. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha rendes,akkor természetesen. Nem szabad már a kisgyerekben is elültetni az indokolatlan faji megkülönböztetést. A játszótéren nagyon sokszor a "menő" anyukák gyerekeitől kell félteni a kicsimet,nem a rendes cigánygyerekektől.
2011. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
örülök ogy ilyen válaszok jöttek és roma anyuka vagyok de ahogy mondjátok a normálisabb közzül dolgozunk minden stb sokszor mág tul is lihegem a tisztaságot nehogy valaki miattunk menjen odébb:-) ÖRÜLÖK:-)
2011. ápr. 5. 16:30
 7/13 anonim ***** válasza:

Ahogy elolvastam ezt a kérdést elkapott az ideg!!


De ahogy olvastam Te is roma anyuka vagy lenyugodtam. Én is az vagyok, és nagyon rosszul esne ha emiatt nem játszanának majd a későbbiekben a kishercegnőmmel!


Egyébként tuti van olyan anyuka aki nem engedné. Lehetsz Te akármilyen ápolt, normális, intelligens,ha "olyan " beállítódása van a szülőnek. A legrosszabb pedig h az esetek többségében a gyermek is különbséget fog tenni ember és ember közt, tehát roma és nem roma közt! De vannak kivételek persze.

2011. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én engedem.A lányom csoportjában az oviban vannak romák és a lányom jol eljátszik velük.Mi itthon nem is mondjuk hogy azok romák.Sőt nekem van egy roma barátnőm,tök rendes és tiszta és Ő a lányom egyik keresztanyja.Nem szeretem a faj meg külömböztetést,ugyan ugy a fehérek között is vannak nagyon nagyon rossz emberek és jo emberek ,ez a romáknál is igy van.
2011. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy én "csak" félig vagyok roma, de had válaszoljak ide én is :)


Nekünk egy 4 hónapos kisbabánk van, és természetes, hogy engedném játszani roma gyerekkel is a későbbiekben. Ugyanúgy, mint a romáknál, a "magyaroknál" is megvan ugyan az, csak az kevesebb hangsúlyt kap. Véleményem szerint nem a bőrszín a döntő. Ha a szülők rendesek, és a gyermeken is látszik ez a hatás, akkor természetesen had játszanak, nem igaz? Őket is efelé kell terelni, ne legyen előítéletük.

2011. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát már hogyne engedném???Ez nem is kérdés!Persze tudom,sajnos sokaknál az...Sőt a kisfiam a "kukázó" emberekkel is mindig elbeszélget.Ők is emberek,és nagyon kedvesek is vele.Soha nem tanítanám arra a kisfiamat,hogy bőrszín alapján válasszon barátot,játszópajtást...
2011. ápr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!