Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket adtok reggelir...

Milyen ételeket adtok reggelire 2 év körüli gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Köszi előre is a válaszokat!
2011. ápr. 3. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Enyém két éves, 3 hónapos. Minden reggel 2,5 dl tejjel indítunk. Utána egy-két óráig nem eszik semmit, majd az én szendvicsmből csipeget pár falatot. (2-4 harapásnyit) + után iszik 2 dl teát. Szóval nálunk délelőtt nem nagyon megy az evés... inkább iszik.


Nálunk már jó egy éve nincs tízórai és uzsonna sem, mert akkor egyáltalán nem ebédel(ne) és vacsoráz(na), úgyhogy ezeket elhagytuk.


Így nagyrészt a délelőtt eltelik a 2,5 dl tejjel, a két-három falat szendviccsel (vagy főtt virlsi, tojáskrém, rántotta, stb), majd tea... és ebédig almát vagy narancsot szokott nassolni, és utána mindig rendesen eszik ebédet.

2011. ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányom februárban töltötte be a kettőt. Mikor itthon van (merthogy amúgy bölcsis) ez a reggeli: Egy deci tejbe beleteszek két győri édes jó reggelt kekszet vagy ui márkájú zabkekszet, meg fél banánt,összenyomkodom, kicsit mikrózom, hogy langyos legyen és ezt eszi. Utána másfél deci gyümölcslevet iszik. A bölcsiben kenyér és rávalók a reggeli, a gondozók elmondása szerint azt is örömmel eszi, de tudom is, hogy imádja a kenyeret. Csak szerintem ezek a teljes kiőrlésű kekszek jók, úgyhogy azért azt adok neki itthon.
2011. ápr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10 óra tájt ébred a 29 hós lányom és tejet iszik,aztán délig egyáltalán nem éhes,max szőlőt vagy más gyümölcsöt eszik,ebédelni is csak akkor szokott rendesen,ha kimegyünk a levegőre,ott éhezik meg,ha nem megyünk sehova,alig eszik,de ha levegőn vagyunk,egész nap táplálkozik. :)
2011. ápr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 18 hónapos, lányom 14 hónappal idősebb. Reggelire kenyeret/zsömlét/kiflit/kalácsot felvágottal, sajttal, vajkrémmel, sajtkrémmel, friss zöldségekkel, esetleg lekvárosan, csokikrémesen szoktak enni. Szoktak péksüteményeket kapni (kakaós csiga, csokis croissan, fánk, pogácsa), virslit, bundás kenyeret, rántottát. Inni kakaót, teát szoktak hozzá.
2011. ápr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én mindig szendvicset szoktam adni 2 éves kisfiamnak. Telj. kiőrlésű kenyér sonkával, felvágottal, zöldséggel, vagy tojásrántotta. Most ittunk először kakaót. Eddig még nem kapott tejet, csak joghurt, sajt, túró formájában kapott tejterméket. Igazából a tej miatt kérdeztem, hogy mások adnak-e tejet reggelire. (Este mi még iszunk tápszert.)

Köszi még egyszer!

2011. ápr. 4. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!