Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot valaki? Égéssel...

Tanácsot valaki? Égéssel kapcsolatos.

Figyelt kérdés

15 hós babám tegnap megfogta a forró kályhát és 3 ujjbegyét nagyon megégette.Voltunk ügyeleten,ahol azt mondták valószínűleg nem kell majd felvágni a hólyagot az ujjain,de írt fel phantenolt,amivel fújnom kellett.Ma kellett visszamennünk kontrollra,ahol a másik ügyeletes orvos azonnal felvágta a hólyagokat,amit a csöpp lányom szintén nehezen viselt el.Azt mondta az orvos,hogy szennyeződés és víz nem érheti.Csak azt nem tudom,hogy ezt hogy valósítsam meg...a lányomnak 10 percenként koszos a keze,így óhatatlan,hogy ezáltal víz is érje,mert azért meg kell mosni.Ha valakinek volt hasonló az hogy oldotta ezt meg,hogy ne érje ezek közül semmi?

Bekötni ügye nem szabad,mert váladékozik és odaragadna a kötés az ujjára.Nyilván most egy darabig nem nyúl semmihez,mert egyből sírni kezd,de utána?3 nap múlva megyünk vissza kontrollra.

Köszi a segítséget előre is.


2011. ápr. 2. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Van folyékony kesztyű (krém formájában) és spray (gyógyszertárban), mindkettő egy filmréteget létrehozva védi a bőrt a kórokozóktól! A babád számára a spray lenne a jó!

2011. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk bekötötték. Vasalóval égette meg!

Kétnaponta kentük, s kötöttük. Kb. 2 hétig volt rajta a kötés.

Fürdetni se fürdettük egy darabig, csak megmostuk.

2011. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Égésre nagyon jó az aloe vera kaktusz azt hiszem a nedve, ismerősöm gyerekének az arca égett meg gyönyörű lett tőle a bőre.
2011. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha egyszerű megoldast akarsz, húzz egy zoknit a kezére az én 1 évesemnek igy kellett,mikor vigon volt a korházba a kezén
2011. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Nos a helyzet úgy áll,hogy mivel még friss volt a seb nem kötöttük be,de a lányom ébredés után nagyon eleven lett és evés közben 2 perc alatt nagyon koszos lett a mancsa,mert pont azzal a kezével szokta néha besegíteni a kaját a szájába..Próbáltam enyhén nedves ronggyal letörölni de az nem jött be.De a koszt nem hagyhatom rajta.Így este volt egy gyors fürdés és víz is érte kezét.Utána még ő is sokkal jobban érezte magát.Csak nem lesz baj.De ma már sokkal jobban van és enyhén varasodott is a sebe.

Ennyit tudtam tenni.Egy majd 1,5 éves gyereket nehéz leültetni egész napra.

2011. ápr. 3. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!