Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Osztályközösséggel kapcsolatos...

Osztályközösséggel kapcsolatos kérdés - tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Ezen a hétvégén lesz osztálykirándulás, és - hogy is mondjam - nem feltétlenül arról van szó, hogy ki vagyok közösítve, senki sem csúfol, és ahogy tudom nem utálnak (mert egy ilyen is van az osztályban), csak én vagyok az osztály legjelentéktelenebb tagja. Ma pl. valaki elfelejtette a vezetéknevem (kilencedikes vagyok, 1 éve járunk egy suliba). Az osztályfőnököm rávett, hogy menjek el az osztálykirándulásra, és azt hiszem egy kicsit miattam is szervezte, mert azt akarja, hogy illeszkedjek be. Félek az egésztől, nem akarok olyan szobába kerülni, ahol úgy érzik, hogy a nyakukon vagyok.

Az előző sulimban is voltak ilyen gondok, de ott egy év után beilleszkedtem. Elképzelhető, hogy úgy fogok érettségizni és ballagni, hogy még mindig egy barátom sincs ott?


2010. máj. 26. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbálj beszélgetni, barátkozni haverkodni. Ha a többiek csinálnak valamit, állj be Te is közéjük! (Persze nem azt mondom, hogy ha részegre isszák magukat, te is legyél ott, és te legyél a legrészegebb). Miért nem tudsz beilleszkedni? Erről semmit sem írtál... Lehet, hogy neked kéne nyitni a többiek felé.
2010. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes meggondolni kikkel barátkozol.Mindig lesznek olyanok akik tehernek éreznek mert soknak képzelik magukat.Ne járj senki nyakára.Előfordult velem is pl hogy buszmegállóban leültem egy osztálytársam mellé mire ő ezt úgy értelmezte hogy ráakaszkodtam és zavartan odasúgta a barátnőjének hogy rázzuk már le valahogy....Szerintem no comment.Beszélgess olyan emberekkel az osztályodból akiken látod az érdeklődést vagy próbálj meg többet résztvenni különféle programokban amiken ők is.Hogy lássák te is szereplesz létező személy vagy a közösségben.
2010. máj. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért mert nincs elég önbizalmam (főleg évelején volt így, és valószínű, hogy beskatulyáztak, azóta kevésbé vagyok gátlásos). De nem csak erről van szó, sokszor úgy érzem, hogy elnyomnak - úgy tesznek mintha nem hallottak volna, közbe szólnak stb. ezekkel próbálok nem törődni. Ha valakit kedvelek, nem biztos, hogy a barátait is...
2010. máj. 26. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó mondatodra csak annyit írnék (ismerős lesz) nem kötelező mindenkivel jóban lenni...Elég ha megvan az a pár emebr akikhez tudsz szólni miértelme lenne játszani valakit aki nem vagy.Szerintem nem vagy te olyan elveszett...biztos vannak jóarcok is az osztályodban akikkel kijönnél.
2010. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
pár ember*
2010. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szomorú valóság az hogy igen elképzelhető.

Én ugyanezt az utat jártam végig, és nem lett túl sok haverom, és ún. kikkekre oszlott az osztály: a f*xák, és a szánalmasak, (én is) akiket mindenki b*sztatott, és kifigurázott.

így utólag belegondolva mostmár tudom mit kellett volna csinálnom hogy kiemelkedjek a szürke átlagból:

-ki kell hogy derüljön rólad valami extra dolog...(pl rendőrségi ügyeid vannak/voltak stb, légy kreatív)

-innod kell az osztálykiránduláson alkoholt mindenképpen ha a többiek is isznak, ha meg véletlen senki nem visz, akkor is vigyél legalább egy fél liter pálinkát, vagy vmi töményet

-ajánlom még a cigizést is, nálunk aki cigizett nem volt kirekesztett.


Durva dolgok, de valamit tenned kell, hogy elfogadjanak / menő legyél....

valami extrém dolog....AMIT FONTOS nem csak te állítasz, hanem többen alátámasztják...haverjaid, esetleg tanárok, stb stb....

azért ne olyan dolgot csinálj, amiért kapásból kib*sznak a suliból...

MOst kell lépned, míg nem késő, mert ha megvárod a jövő évet, vagy a 11. osztályt akkor már hiába csinálsz akármit, szürke, átlagos, és szánalmas leszel a szemükben...


MOndjuk nem tudom fiú vagy, vagy lány..ezek akkor érvényesek ha fiú vagy, ha csaj vagy fogalmam sincs....

2010. máj. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

lány vagyok. italban még vmennyire benne vagyok, és már tervezik is a piát (bár sztem sokan nem fognak inni)... a lényeg az, hogy tudok mértékkel inni.

cigit inkább nem...

2010. máj. 26. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Ismerős szitu.
2010. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg a faxa gyerekek közé tartozni ilyen címszavak alat amiket ide leírtál.Vannak más fajta csoportok is amik mást néznek nem feltétlen a rendőrségi ügyeket meg a nem tudom miket.És attól hogy cigizik milyen haverjai lesznek.?Szerintem akkor egyesek szemében még szánalmasabb lenne azt mondanák rá "kaméleon " ember beakar végódni gyökér módon.Szeerintem így nem érné meg.
2010. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mértékkel,de piálj a többiekkel nyugodtan. Gátlástalanabb leszel,megered a nyelved,sokat röhögtök,hülyéskedtek majd.
2010. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!