Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell az Oscilococcinumo...

Hogyan kell az Oscilococcinumot egy 5 es fel honapos babanak adagolni?

Figyelt kérdés
Mast mondott a gyogyszeresz es mast ir a betegtajekoztato. Megelozeskeppen is adhatom neki?
2009. febr. 26. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk igy mondták a patikában:

Első nap: 1 adag 3 részre osztva

Második nap: 1 adag 2 részre osztva

Harmadik nap: 1 adag fogyasztása javasolt kevés vízben feloldva.

Vagy itt utánanézhetsz: www.homeopatia.info.hu

2009. febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóban van a helyes útmutató. Ez pedig a következő.


3. HOGYAN KELL SZEDNI AZ OSCILLOCOCCINUM PELLETET?



A legkedvezőbb hatás elérésének érdekében a homeopátiás gyógyszerkészítmény alkalmazását az influenza kezdeti tüneteinek jelentkezésekor meg kell kezdeni.

· Influenzás időszakban: hetente egyszer 1 adag, azaz egy műanyag tartály tartalma.


· az influenzás tünetek jelentkezésekor: egy adagot bevenni, majd ezt 2-szer, esetleg 3-szor (6 óránként) megismételni.


· a már kialakult influenza esetén: naponta 2-szer (reggel és este) 1 adag 1-3 napon át.



Az alkalmazás módja:


A pellet adagot étkezés előtt negyedórával vagy étkezés után 1 órával a nyelv alá helyezve kell bevenni. A nyelv alá helyezett pellet a bevételt követően hamarosan feloldódik.


Csecsemőknek kevés- előzőleg kiforralt, majd lehűtött-vízben feloldva kell adagolni.


Tehát megelőzésre heti egy alkalommal 6 héten át egy kinevezett napon a CSECSEMŐNEK IS egy pellet azaz egy fiola adagja és nem eloszva hanem egyszerre!!!! Majd egy hét múlva újra és így tovább hat héten át. Amúgy a homeopata orvosom is így mondta. Én így adom a kislányomnak és én is így szedem.

2009. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gyogyszeresz nagyon elcsodalkozott, amikor elmondtam, hogy mennyi idos a kisfiam, es elmondta, hogy o a lanyanak csak 1 eves kora utan adta, de hat ha akarom, akor csak fel adagot adjak neki, es ha megelozeskeppen akarom adni, akor egy heten 1x fel adagot. Szoval akor csecsemok is ugyanugy szedhetik, mint a felnottek?
2009. febr. 26. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Én is pont ma akartam venni, és a patikában a hölgy lebeszélt róla. Azt mondta, hogy igaz,hogy adható csecsemőknek,de ő nem ajánlja, ha nem orvos javasolta a szedését. 6 hónapos babának akartam venni.
2009. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Az én lányom tíz hónapos és én kifejezetten homeopata orvoshoz járok. Itt a neten is sok helyen olvashattok utána, és van a paikában kifejezetten gyereknek írt homeopátia gyermekeknek című könyvecske. A homeopátia lényege, hogy nem gyógyszer csak természetes anyagokat tartalmaz különböző higításban egy bizonyos eljárás során. A higítást a potencia jelzi (CH). A szer a szervezet immunrendszerét ösztönzi tehát az öngyógyító ill. erősítő folyamatokat befolyásolja pozitívan. Nem szabad a szernek fémmel érintkeznie, nem szabad elektromos dolgok közelében tárolni, kézzel sem szabad megfogni és csecsemőknek ill. kisdedeknek felforralt majd lehűtött vízben kell feloldani éppen hogy csak ellepje a golyócskákat. Tilos mentolos, eukaliptuszos dolgokat enni, inni, vagy párologtatni mert ezek gyengítik a szer hatását. A homeos szereket nem lehet túladagolni sem, tehát kárt biztos hogy nem okoznak. Szigorú előírásoknak kell megfelelniük ugyan úgy mint a hétköznapi gyógyszereknek. A homeos szerknek nincs mellékhatásuk mint a gyógyszereknek. Rengeteg dolgot írhatnék még előnyeiről melyeket évek óta magamon is tapasztalok. Egy a lényeg. Mégpedig az, hogy az előírásokat be kell tartani. Mindenki maga dönti el, hogy alkalmazza e vagy sem. Az ismeretségi körömben sok anyuka alkalmazza ezt is és mást is de soha nem volt még negatív visszajelzés senkitől. Én csak ajánlani tudom. Én az oltóanyagokat sokkal károsabbnak gondolom mint ezeket a szereket. De ha kétségeid vannak akkor ne add a babádnak. Javaslom a Cebion cseppek adását minden nap 2x10 cseppet. Az is jó a babának. Viszont a C vitamin ürül ki a leggyorsabban a szervezetből ugyanakkor az arra hajlamos egyéneknél vesekövesedét okozhat. Most hírtelen ennyi jutott eszembe. Mérlegeljétek a dolgokat mert semmi sem kötelező. Én csak a kérdésre próbáltam meg válaszolni. Ha bármiben segíthetek írjatok ide és ha tudok szívesen válaszolok. Üdv.
2009. febr. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitseget!
2009. febr. 27. 00:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!