Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van minden este ez a...

Miért van minden este ez a cirkusz?

Figyelt kérdés

2 hónapos babám minden este 6 órától (kb akkor kel fel a délutáni alvásból,persze ha sikerül aludnia napközben)kb este 11-12-ig fent van,és megy a hiszti.

Igaz eléggé hasfájós,ki is próbáltunk már egy csomó mindent,de amikor nem feszit a hasa,akkor is ezt csinálja,semmi se jó neki.Látom,hogy fáradt,de ha leteszem aludni a kiságyába,akkor meg ordit.

Tegnap például úgy sikerült elaltatnom,hogy este 11-kor felöltöztettem,s kimentem vele babakocsiba az udvarra,igy ringattam,s kb 5 perc alatt el is aludt,visza is mentem vele a lakásba,levetköztettem,s aludt tovább a kiságyban.

Miért csinálja ezt?Már ki vagyok egy kicsit,sajnálom is őt ,nem tudom,hogy mi baja lehet.


2011. márc. 30. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Te nem eszel valami olyat, ami neki esetleg nem jó? Bár azt nem írtad, hogy szopik-e, de gondolom...

Nem vagy ideges? Mert a baba megérzi, sőt a tejen keresztül átmegy hozzá is az idegesség, és ezért is lehet nyugtalan...

Probáld meg nyugodtan kezelni, ha már órák óta is sír legyél vele türelmes. Saját tapasztalat...

Kitartás!

2011. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!Igen szoptatom a kicsikémet,de nem eszek semmi olyat,ami bántaná,tényleg figyelek erre.

Megpróbálok rajta nem idegeskedni,tényleg halottam én is ezt,hogy átmegy a tejbe.

De nem ez lehet szerintem a probléma,mert volt olyan este,hgy párom átvette a kicsit,de nála is csak a hiszti ment.

2011. márc. 30. 20:38
 3/11 anonim ***** válasza:

nálunk addig volt ilyen gond, amíg rá nem jöttem, hogy a büfi bent ragad neki, ő nem egyet, hanem "21" büfizett...de csak estevolt ilyen gond. jól megbüfiztettük, és utána aludt...de addig nekem is volt, hogy babakocsiba aludt.

esetleg próbáld meg nem e ez a gond...

2011. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nálunk ez azért volt, mert fáradt volt, csak nem tudott elaludni. ha egy baba túlfáradt akkor felpörög sajnos. nálunk a jelei ennek a kezek lábak csapkodása, hát ívben feszítése volt, ha a hasa fáj, akkor inkább felhúzza a lábát a hasára. sajnos nagyon nehéz dolog ez, próbálj meg susogni a fülébe ringatni ütemesen, ha nagyon hadonászik bugyoláld be (nálunk konkrétan le kellett fogni a kis kezeit lábait) hogy lenyugodjon.
2011. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
második vagyok, a pólya nekünk is nagyon jó volt, ha abba tettem, mondjuk csak 6 hétig,jobban aludt, meg volt a "bezártság" érzése.
2011. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk az vált be,hogy kitoltuk a fürdetést 8 órára,utána egyből vacsi(szopizik),de előtte jól becsomagoltam puha takaróba és aludt,mint a tej.Úgy is tettem le aludni.Persze,ahogy vittem az ágyához a vállamra tettem és már büfizett is és aludt tovább.Ma is így csinálom azzal a különbséggel,hogy már nem kell bebugyolálnom takaróba.A tejserkentő teát meg azért iszom,mert édeskömény is van benne és kislányom elég sokat szellentget,sosem volt hasfájós szerintem a tea sokat számított.


4 hós kislány anyukája

2011. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2 hónapos baba nem hisztizik. Valami baja van, azért sír. Azért neki 6-tól 11-ig az elég sok idő, nem tud visszaaludni, és biztos ez zavarja. Nálunk ugyanez ment.

Ha nem éhes, nem szomjas, nem fáj a hasa, tiszta a pelus, akkor csak öleld magadhoz, és dúdolj neki valami monoton dalt.. bármi lehet, csak kellemes, lágy hangon énekeld, és közben ringasd jobbra-balra. Nekem erre mindig megnyugodott.

2011. márc. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna a kérdést.2 hónapos a kisfiam és ugyanez van,én már mikor nagyon nem bírtam vele akkor ráraktam a pelenkázóra és levettem a pelenkáját had kapálózzon ott elvan egy darabig.A babakocsi nálunk is bejött eddig de már ott sem akar aludni pár napja ugyhogy mellettünk van az ágyon.Pár napja annyiból jobb lett a helyzet hogy fent van nézeget de nem sír csak nyöszörög néha de már én is várom hogy átaludja az éjjelt nálunk 8-éjjel 1-ig van fent és utána is nehezen alszik el.Remélem lassan jobb lesz.Próbáld meg hogy rárakod a pelenkázóra és picit kicsomagolod a pelenkából,nálunk ez vált be.Kitartás,azt hittem csak nálunk ilyen rossz a helyzet hogy sír mindig este.
2011. márc. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Talán a napirenddel van a gond, nem választja el az éjszakát a nappaltól ... habár ilyen pici babának még általában nincsen bevett napirendje, de már el lehet kezdeni bevezetgetni bizonyos dolgokat... pl. a fürdés legyen minden nap ugyan akkor, utána már nincs "játék"... vacsi és nyugi, függönyök behúzva, tévé kikapcsolva, nincs dumálás, esetleg valami halvány fényforrás éghet... ehhez az is kell, hogy nappal viszont ne sötétítsetek, mehet akár a tévé is halkan, lehet beszélgetni...
2011. márc. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az enyémis ezt csinálta, kb. 1 hós korától kb. 3 hós koráig...oka: estére nagyon elfáradt a kis idegrendszere, és ki kellett eresztenie a gőzt. sajnos csak így tudta. nálunk az egyetlen bevált mód az volt, ha ringattam, járkáltam vele, énekeltem neki, volt hogy csak a harsogó zenére nyugodott meg, gondolom az segíettt neki kizárni a külvilágot. ja meg a cumika. (ilyenkor nem kellett a cici se). aztán elmúlt. de a mai napig nagyon érzékeny, este nehezen lenyugvó fajta, foglalkoztatják a nappal átélt dolgok. (2 éves 3 hónapos múlt).

szóval: türelem, majd jobb lesz, meglátod!

2011. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!