Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A germicid kúp nem terheli...

A germicid kúp nem terheli meg nagyon a baba szervezetét?

Figyelt kérdés
2 és fél hós babánk lázas volt, kapott germicid kúpot, mivel kis nyugtató is van benne aluszékony. tudom hogy a láz miatt (38.5) csillapítani kell, de ez nem nagyon megterhelő a szervezetének? mi mást használhatnánk ami nem üti ki ennyire?
2011. márc. 26. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Majd 3 hónapos kortól Nurofen szirupot.

Amúgy a germicid direkt csecsemőknek és kisgyerekeknek van, gondolod adná mindenki ha ártana?

2011. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is beteg volt, épp most lábalt ki belőle. Egyáltalán nem nagy alvó, de a betegség alatt megállás nélkül aludt. Pedig láza nem volt, így nem kapott kúpot. Szerintem nyugodtan adhatod neki. A betegségtől eleve gyengébbek és fáradtabbak. Nem biztos hogy csak a kúp hatása. Jobbulást a kis csöppségnek!
2011. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

sokkal kevésbé terheli meg a szervezetét mint a tartósan magas láz!

nem biztos, hogy csak a kúptól aluszékony, ha beteg jót tesz az alvás, akkor gyógyul!


jobbulást!


a kúp előtt mindenféleképpen próbáld meg hűtőfürdővel csillapítani, a megszokott módon beleülteted egy kád kellemes meleg vízbe és pár percenként egy nagy pohár hideg vízzel elkezded hűteni. 33fokra nyugodtan vidd le a vizet de csak lassan, fokozatosan. fél órát ücsörögjön benne. ha nem nagyon élvezi, nyugodtan csináld a nagy kádban és ülj be mellé :)

2011. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régen is ezt adták a babáknak. Viszont pont a nyugtató tartalma miatt úgy hallottam a védőnőtől, hogy tervezik a bevonását.
2011. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!