Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jöhetnek már babanézőbe?

Jöhetnek már babanézőbe?

Figyelt kérdés
Kisfiunk vasárnap lesz 6 hetes. Eddig csak anyukám és a hugom ért a babához, ők járnak hozzánk segíteni,ha kell, más csak a szobaajtóból nézte meg,még anyósom se akart tolakodó lenni.Úgy néz ki, hogy ma vagy holnap a férjem nagynénje jönne látogatni a menyével,aki babát vár, és nagyon kiváncsi,hogy milyen egy kisbaba.Én nagyon aggódom, hogy esetleg a kicsi elkap valamit ebben az influenzás időben.Természetesen megfogni nem engedném. És attól is félek, hogy figyelnel-e arra, hogy egészségesek-e.Hugom már akkor sem jött segíteni, ha párat tüsszentett,nehogy megfertőzze a picit.Legszívesebben megmondanám, hogy ne jöjjenek, de abból biztos sértődés lesz.Volt már valaki hasonló problémával a kiváncsi rokonokkal?
2011. márc. 25. 07:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem szeretném túlfélteni, se túlaggódni fölöslegesen dolgokat.De pl.ő nem szoptatott baba, tápszert kap, és hát az nem véd úgy, mint az anyatej.Az apai nagymama se azért nem fogta még meg, mert nem engedtem,hanem mert olyan helyen dolgozik,ahol sok öreg, beteg ember van, és tudja hogy a pici bármit elkaphat.Kivárja becsülettel a 6 hetet,sőt szerintem még rá is fog húzni.Az én részemről is csak jövő hétvégn fognak jönni, mikor már 7 hetes lesz.Sétálni egyébként járunk ki, volt már emberek között.
2011. márc. 25. 11:12
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia:)

Lehet hogy csak az én véleményem, de nem kell mindentől félteni azt a babát:)

Nekem a pici most 2hónapos, 1hónaposan már jöttek a barátok rokonok, (persze akik ne betegek) (ha betegek úgyse jönnek, ennyi esze mindenkinek van) Most már boltba járunk vele.

És eddig egyszer sem volt beteg:)

Szerintem nyugodtan enged hogy felegyék kicsit megdajkálják, semmi baja nem lesz:)

2011. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az én picim is tápszeres
2011. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 krisztivan ***** válasza:
Az én fiam szeptember elején született,a nagyot kellett hozni-vinni az oviba már októberben.Soha nem volt baja,pedig mind a 3-an mellette felváltva betegek voltunk.Persze Ő még felesben anyatejes most is,de szerintem már nyudogtan más is hozzányulhat.Nem jó ha túl félted,neked sem meg neki sem.De a döntés a te kezedben van,természetesen.
2011. márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is tápszeres, és 11 hónaposan volt először náthás - tényleg megfázott, akkor sem elkapta valakitől. És soha nem féltettem ennyire, mint te, hogy jaj, nehogy fel merjék venni, meg az ajtóból nézzék csak meg...

A betegség nem ezen múlik, meg azon sem, hogy tápszeres vagy anyatejes egy baba, hanem a genetikán!

2011. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg jó paramami vagy.

Nem értem a logikát, hogy amit nem lehet 5 hetesen, azt már lehet 7 hetesen? Mi ez a 6 hetes korlát? Mi változik? A babák immunrendszere nem 6 hetes korára alakul ki...


Nálunk már 1 hetesen voltak látogatók, meg is fogták, 2 hetesen meg már 20-30 perceket sétáltunk, 1 hónaposan már távolsági buszoztunk... Soha semmi baja nem lett. Anyósodtól sem fog semmit elkapni, ha kezet mos, mielőtt felveszi a babát.

2011. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az én fiamhoz mikor megszületett az első 3 hétben annyian jártak látogatóban hogy abba fáradtam el:-)És semmi baja nem lett.Persze alap hogy aki megfogja az kezet mos, vagy aki beteg az nem megy látogatni.Nyugi semmi baj nem lesz.
2011. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
1 hónaposan buszozni? Hú,nem lennék ilyen bátor.Én szlovákiából származom, ott pl.nagyon szigorúan veszik a 6 hetes látogatási tilalmat.Unokatestvéremék is csak 2 hónaposan engedték megézni a kisfiukat,nekik is téli babájuk van.Nekem természetes,hogy míg ilyen pici,addig féltem.Az egész családom számára ez a normális.Persze,ha már mászni fog,nem fogok a felmosóval menni előtte,és nem fogom üvegbúrában nevelni.
2011. márc. 26. 09:34
 19/19 anonim ***** válasza:

Mi s buszoztunk egy hónaposan. Kellett menni a kötelező koponya uh-ra (tavaly januárban a legnagyobb influenzajárvány közepén). Mivel kocsink nincs, így maradt a busz és a villamos. Semmi baja nem lett a fiamnak. Másfél év alatt kétszer volt beteg, egyszer a 3 napos láz és egyszer megfázott.

Egyébként én sem értem a logikát, mert anyukádéktól is elkaphat a babád bármilyen olyan betegséget, ami lappang akár 2-3 hétig is.

A másik pedig, hogy érthető, hogy mindenki most kíváncsi a babára, mert még kicsike, már régen fogtak ilyen pici babát. Ha nagyobb lesz akkor nem lesz nem fognak ennyire a csodájára járni, persze attól még szeretni fogják.:)

2011. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!