Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jöhetnek már babanézőbe?

Jöhetnek már babanézőbe?

Figyelt kérdés
Kisfiunk vasárnap lesz 6 hetes. Eddig csak anyukám és a hugom ért a babához, ők járnak hozzánk segíteni,ha kell, más csak a szobaajtóból nézte meg,még anyósom se akart tolakodó lenni.Úgy néz ki, hogy ma vagy holnap a férjem nagynénje jönne látogatni a menyével,aki babát vár, és nagyon kiváncsi,hogy milyen egy kisbaba.Én nagyon aggódom, hogy esetleg a kicsi elkap valamit ebben az influenzás időben.Természetesen megfogni nem engedném. És attól is félek, hogy figyelnel-e arra, hogy egészségesek-e.Hugom már akkor sem jött segíteni, ha párat tüsszentett,nehogy megfertőzze a picit.Legszívesebben megmondanám, hogy ne jöjjenek, de abból biztos sértődés lesz.Volt már valaki hasonló problémával a kiváncsi rokonokkal?
2011. márc. 25. 07:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Tudtommal már nincs influenza járvány, de természetes, hogy félted a kisfiadat.

Ha nem szeretnéd, hogy most menjenek babalátogatóba, akkor mond meg nekik, hogy jöjjenek 1-2 hónap múlva, amikor már nagyobb lesz a pici, jobb idő is lesz, mint most és a járványtól sem kell tartani.

Ebből nem kell, hogy sértődés legyen.

Én télen szültem, pont influenza járvány volt, de már az 1-2. napon jöttek látogatóba, persze nem fogták meg a kislányomat, csak távolról megnézték és nem is zavartak sokáig, de volt olyan rokon, aki akkor jött amikor már 6 hónapos volt, jobban meg tudták szeretgetni....

2011. márc. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha mindketten egészségesek, akkor nyugodtan fogadhatod őket.


Miért nem szeretnéd, hogy megfogják a babádat? Te félsz tőle? Ez az érzés szerintem mindig megmarad az emberben, ha valaki más kezében látja a babáját (no meg később egy kis egészséges féltékenység, mikor majd a puszikat is osztja), de a babádnak semmi baja nem lesz attól ha, természetesen kézmosás után, megfogják őt.


Viszont, ha neked ellenérzéseid vannak, azt érezni fogja a gyerkőcöd is, és valószínűleg sírással reagál! Tisztázd le magadban, te mit akarsz. Ha inkább nem szeretnéd, hogy jöjjenek, mondjátok meg nekik, de annak nincs értelme, hogy az ajtóból engeded, hogy csodálják őt!

2011. márc. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nyugodtan johetnek. Gondolom ok is tudjak (foleg, hogy az egyik babat is var), hogy alap dolog az, hogy ha betegek vagyunk nem megyunk ilyen pici babat nezni. Nekem 5 hetes volt a kisfiam amikor a ket legjobb baratnom jott hozzank. Sot meg is fogtak, megcsodaltak es a kisfiam edesen elaludt az egyik baratnom olebe. Olyan jol erezte ott magat, hogy majdnem 1 oran at szunditott. 6 hetes volt amikor jottek a sogoromek es a ferjem 2 legjobb baratja es igy lassan szalingoztak a vendegek. En nagyon orultem neki, orultem, hogy felnotekkel beszelgethetek es szerettem amikor jottek (foleg a baratok). :) Senki nem varta el, hogy kiszolgaljam oket, sokszor hoztak nekem valami finom otthoni foztet, sutit... Nekem februarban szuletett a kisfiam es senkitol nem kapott el semmit pedig akkro is volt minden fele H1N1 virus. Ha valaki beteg volt nem jott. Ez alap dolog, szerintem nem kell ennyire felni. Meglatod jot tesz neked is, hogy jonnek, beszelgetnek veled es kivancsiak a kicsire.
2011. márc. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél ilyen paramami.:)

Minél jobban félted, annál hamarabb elkap valamit a baba. Hozzánk már 1 hetes korában jöttek, ami érthető, hiszen mindenki kíváncsi a babára. Ha betartják az alapvető higiéniai előírásokat, nem lesz semmi baj.

2011. márc. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Az a gond, hogyha az én családom jön,bennük megbízom annyira,hogy tudjam,betegen nem jönnek,kezet mosnak,nem tapogatják össze a kicsit és nem maradnak itt órákig,valamint nem várják el,hogy kiszolgáljam őket, inkább ők hoznak ebédet,sütit,kitakarítanak,stb. Férjem családjával is jóban vagyok,de azért az más.Hát,majd meglátjuk mi lesz.Szerintem megkérem a férjemet, hogy beszéljen velük, mégis csak az ő csalája,ő közvetlenebb velük.
2011. márc. 25. 08:07
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két gyerekem van. Megértem az érzéseidet, de azt hiszem túlzásokba esel. Már az is furcsa, hogy a másik nagyi meg sem fogta hat hétig. Szerinted neki nem esik ez rosszul? Már nem újszülött. Nyugodtan látogathatnak, és meg is foghatják a gyereket. Persze ha egészségesek. Semmi baja nem lesz tőle.
2011. márc. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlzásokba esel. Megfogni nem engednéd? Mert? Cukorból van, és elolvad, vagy netán eltörik? Ha nem betegek, miért ne foghatnák meg??? A kórházban sem fogták meg idegenek (orvos, csecsemősök), rajtad kívül, ráadásul újszülöttként?

Ne legyél már ilyen...

2011. márc. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első gyerekesek óriási hibájába esel. Teljesen feleslegesen túlfélted, így megmérgezed az első időszak örömeit. Nekem a nagyok ovisok, sulisok.

Már 3 hetesen vinnem kellett az oviba, suliba a nagyokért, ráadásul télen, nem lett semmi baja a picinek. Szoptatom, az tényleg védi őt.

Mossanak kezet, amikor jönnek, semmi baja nem lesz.

2011. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Egészségesen jöhetnek.

Cipőt le, kézmosás és csak mértékkel fogdossák a gyereket, pláne, ha nyűgös.

Nálunk 2 hetes korától jöttek, igaz nyár volt, meg járvány sem volt.

2011. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 2 hetes korában már jött család, barátnő mindenki. Szerintem kicsit túl félted, 6 hetesen mi már boltba mentünk vele, 10 hetesen pedig repültünk. Egyszer sem volt még beteg és nagyon szereti a társaságot.
2011. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!