Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyesen táplált babátoknál...

Vegyesen táplált babátoknál hogyan oldottátok meg? Kaki kérdés?

Figyelt kérdés
7 hetes a babám félig anyatejes félig tápszeres. A gond az hogy 3 naponta van kb. kaki, de akkor is csak azért mert rásegítek neki. Nem vált be semmi csak a laevolac szirup, de nem szeretném minden alkalommal hashajtózni. Mit tehetnék, hogy magától is mennyen neki? Nektek mi segített? Pukizni sokat pukizik, nem a szelek bánthatják.
2011. márc. 23. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi elkezdtük adni az Espumisan cseppet, meg minden etetés előtt teázik kicsit. Ha csak pár kortyot is, de itatunk vele. Így már átlagosan 1 nap 1 kaki van, bár még ezt is néha úgy kell "kihúzni" belőle. De már javul, tegnap meg tegnap előtt már a mesterséges után egyszer magától is kakilt. Szóval szerintem a tea lazítja neki. Meg tornáztatni kell, az is segít.

Holnap lesz 1 hónapos amúgy.

2011. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mi a tápszert kamilla teával készítjük, nem sima vízzel.

Bevált :)

2011. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen tápszert kap?Az én kisfiam a milupa milumillt kapta és attól nem bírt kakálni csak segítséggel/lázmérőztem/

Váltottunk a beba-ra és azóta minden reggel van kakis pelusunk.

2011. márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat! Még annyit, hogy nektek megissza a teát natúr, vagy izésítitek? Mert nekem nem akarja simán meginni! Kedves második: és Te azon felül adsz valamilyen folyadékot még, vagy csak így összevegyítve és kész?
2011. márc. 23. 11:50
 5/12 A kérdező kommentje:
Mildibét kap, lehet, hogy azzal van a baj? Erre nem is gondoltam. Simán lehet váltani, vagy kell valamilyen átmenet?
2011. márc. 23. 11:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Én csak simán váltottam és rá 1-2 napra megoldódott a kaki problémánk.

A teát pedig szerintem ne ízesítsd,mert hozzászokik és máshogy nem fogja meginni,viszont ha jönnek a fogacskái tönkreteszi neki a cukor.

2011. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krisztivan ***** válasza:
Nem tudom,hogy beszéltél-e már a védőnővel és hogy Ő mit ajánlott!?Azt írod hogy nem tud kakilni.ez azt jelenti ,hogy szenved,nyomja de nem jön?Vagy egyszerűen csak nincs kaki és ennyi?Ha csak nincs kaki akkor ne kezd el már most mindenféle segitséghez hozzászoktatni.Nem kell hogy minden nap legyen kaki.Ezt csak azért merem írni mert az én fiamis pont így volt mint a te babád.Cici+tápszer.Heti 2 kaki volt csak,minden probléma nélkül.Elkezdtük a hozzátáplálást és most van csak napi szinten kaki.Lehet hogy a tejcsit teljes egészében hasznositja a szervezete.Persze te tudod,én itt látatlanba beszélek.
2011. márc. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nyomja szegény, de semmi, visít a "fájdalomtól". Már nem nagyon bírom idegileg. Minden nyomásnál pukizik nagyokat, de a kaki elmarad. Már aludni sem hagyja a pocija. Most beszéltem a védőnővel, Ő azt javasolta, hogy kúraszerűen használjam a laevolackot és majd utána remélhetőleg beáll magától. Hát nem tudom...
2011. márc. 23. 12:18
 9/12 krisztivan ***** válasza:
Előző vagyok.Tudsz neki úgy is segiteni hogy amikor látod,hogy nyomja akkor le a pelus ,fel a lábakkal a hasára,a másik kezeddel pedig elkezded masszirozni neki a legutolsó csigolyát a popsijánál.Ez azonnal ingert szokott kiváltani és mivel nyomod a pocakot így hátha kijön együttes erővel.Sok sikert és kitartás mindkettőtöknek.Meglesz nektek is a megoldás.
2011. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is a laeolac segített.kb egy hónapig adnom kellett a lányomnak,aztán már beállt magától.Most 6.5 hós és már eszik mást is a tápszeren kívül,most álltalába minden nap van kakis pelus:)
2011. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!