Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldottátok meg egyedül?...

Hogy oldottátok meg egyedül? Pici+kicsi kérdés?

Figyelt kérdés
Most 2 éves a kisfiam,bölcsis.Császárral született,és én (magamhoz képest) iszonyatosan rosszul viseltem az ezzel járó fájdalmakat.Már az is nehezemre esett,hogy a kórházi ágyra felüljek,az meg kész csoda volt,hogy a wc-re ki tudtam menni.Itthon az újszülött babát alig bírtam felemelni.Úgy szégyelltem magam :( Közben kiderült,hogy augusztus végére,szept elejére várjuk a kistesót.De mi lesz ha Ő is császárral fog születni?A párom kb 2 hétig tud itthon lenni velünk.Ha ilyen szarul fogom viselni akkor mi lesz ha egyedül leszek?Panelban lakunk,kb 10 lépcsőn kellene lecipelnem a batár babakocsinkat,hogy lejussunk a szabadba+a kisfiamat elvinni a bölcsibe stb.Én úgy érzem,hogy nem leszek erre képes..hogy fogom őket ellátni?Biztos meg fog minden oldódni,de most olyan riossz gondolataim vannak.Ti hogy csináltátok??
2011. febr. 1. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

2 hétig a párod otthon lesz,addig gyógyulgatsz ha császár


utána meg maximum nem jár böcsibe 2-3 hétig ha nem birsz lemenni velük,vagy párod elviszi amikor megy dolgozni és hozza amikor jön haza

vagy nincs a közelben lakó anyuka aki ugyis viszi a gyerekét? beugorhatna a tiedért is,cserébe meg felajánlod,hogy te is vigyázol mondjuk hétvégén pár órát az övére amint ismét tudsz rendesen mozogni

2011. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg lehet jó lenne, ha a kicsi eleinte nem is menne bölcsibe.Ha jól értem addigra már közelebb lesz a 3hoz mint a 2höz, szóval akár segíthet is egy-két dologban, és ez neki is jó, mert nem lesz féltékeny, érzi hogy fontos!

Anyukád, anyósod messze lakik?Mert esetleg meg lehetne oldani hogy párod otthon van 2 hétig, aztán mondjuk anyud 1 hétig, aztán anyós 1 hétig.

A kaját mindenképp gondold át előre!Az sem rossz, ha előre lefagyasztasz dolgokat, raktározz be virslit, ezt a kicsi is eheti, de ha senki sem tud főzni nektek, akkor szerintem rendeljetek valahonnan.

Amúgy biztos minden rendben lesz, túl fogjátok élni az első heteket!:)

De tényleg jó lenne ha valaki ott tudna lenni veled...

2011. febr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az első császár volt, nagyobb a valószínűsége h a 2. is az lesz. De szerintem könnyebben fogod venni, mert már csináltad egyszer. Ha kényelmesebb neked, akkor a picit tényleg ne vidd bölcsibe, bár akkor több felé kell szakadnod, viszont a féltékenység és a testvéri szeretet könnyebben kialakulhat így. Vond be a szélesebb családi kört.
2011. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első császárom után 2 hét volt, mire azt mondtam, hogy nagyjából ok vagyok, a második császár után két és fél nap. A harmadik napon már itthon voltam, mert a dokim azt mondta, hogy olyan profin mozgok, hogy ha nekem jó úgy, hogy visszajövök varratszedésre, akkor már mehetek is haza :)

Szóval fel a fejjel, lehet, hogy te is sokkal jobban leszel!

2011. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Ide leírtam nálunk hogyan zajlott az első pár hét. Annyit tennék hozzá, hogy én nem adtam bölcsibe a nagyobbat, nem csak azért hogy ne hozzon haza betegséget, hanem mert úgy éreztem jobb ha velünk lesz. Nem is bántam meg, mára már sokat segít és imádja a hugát. Majd ősztől megy oviba...

2011. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!