Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le magamrol?...

Hogy szoktassam le magamrol? Mert már elég sulyos a helyzet.14 honapos kisfiam rajtam log egész nap, nem játszik semmivel, nem érdekli semmi, csak a kezem fogja, vagy az ölembe legyen. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
ez még nem is annyira zavar,mert örülök hogy szeret,én is imádom öt,de amikor se fözni,se enni semmit nem tudok csinálni,belecsimpaszkodik a lábamba,még menni se tudok töle.éjjel vele alszom,éjjel is ha megébred,rám mászik,megfogja a kezem,és igyse alszik vissza.megörülök már,kezdek idegbeteg lenni,meg az alvatlan éjszakák stb,megörülök
2011. márc. 22. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
mindig ilyen volt, vagy most kezdte? mert ha most kezdte , akkor szeparációs szorongás, azzal meg nem tudsz mit kezdeni, majd elmúlik magától.
2011. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mostanában akartam én is hasonló kérdést kiírni. Nálunk ugyanez a helyzet 15 hónapos kislányommal. Most alszik, de már 2x be kellett mennem hozzá, mert azonnal felébred, ha nem vagyok mellette. Éjjel szintén vele alszom, ő teljesen rám mászik, már fáj a hátam a mozdulatlan alvásoktól. Épp ma "veszekedtem" vele, hogy már pedig nekem mosnom kell, rendet kell raknom stb. Ezeket még úgy ahogy tolerálja, de főzni, mosogatni egyáltalán nem hagy. Idáig este álltam neki a konyhai munkáknak, de 2-3 hete már ez se megy. Elalszik és fél óra múlva ébred, és keservesen sír, ha nem vagyok mellette. Ettől már én is kezdek kicsit kiborulni, mert idáig legalább az estéim szabadak voltak. Most ott tartunk, hogy az utcán is rögtön belém kapaszkodik, hogy vegyem fel, ha jön valaki szemben, vagy mellettünk beszállnak egy autóba. Idáig imádta a játszóteret, ma oda sem akart bemenni. Ha közelített egy kisfiú, azonnal belém kapaszkodott. Remélhetőleg ez csak a szeparációs szorongás része. Én sírni, "szenvedni" nem hagyom, úgyhogy marad a megbeszélés vele, vagy próbálom bevonni a teregetésbe, próbálok játékosan takarítani, rendet rakni stb. De a főzéssel és az alvással nem tudok mit kezdeni sajna. Magne B6 nekem mindig segít, nyugodtabb vagyok tőle. Nekik most mi jelentjük a biztonságot, pár év múlva már az iskolába se kísérhetem el, mert ciki lesz. Kitartás! Próbáld vele türelmese megbeszélni, hogy anyának most dolga van,nem tud ölben tartani, de hívd magaddal, hogy csináljátok együtt. Nálunk be szokott válni. Viszont vannak napok, amikor ő is csak ölben, sehol máshol. Na, attól én is kiborulok nap végére.
2011. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudok mit tanacsolni, de az en lassan 14 honaposom egy hete kezdte ugyanezt. Szinte egesz allo nap rajtam logna, ha fozok, mosogatok, kapaszkodik, huzza a nadragom, es kozben nyog, hogy vegyem fel. Ha leulok vele jatszani, es felallok, azonnal "tamadasba" lendul, es indul utanam. Raadasul meg csak kapaszkodva lepeget...

Pedig regebben jol eljatszott egyedul is, ha ugy adodott. Most meg a nagyteso tarsasaga sem jo neki. Emiatt meg a nagyteso szomorkodik. Hat, tenyleg, lehet, hogy szeparacios szorongas, nem tudom. De akkor is "fut" utanam, ha csak par lepest teszek a szobaban. Mint az arnyek. Remelem valaki ir valami jo tanacsot a dolog kezelesere.

2011. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerencsere az alvasokkal nincs gond, egyedul alszik a kisagyban, kb. 5-5.30-ig alszik este 8-tol. Reggel teszem magam melle, igy elpihengetunk 7-ig.
2011. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló,mintha az én 15 hónapos kisfiamról irtál volna.Nálunk is ez a helyzet.

Remélem kapunk valami hasznos tanácsot.

Nálunk még ráadásul 6 foga jön most ,nem egyszerú,az biztos.

2011. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Igen, a kislányom is fogzik vadul közben. Úgyhogy mi még az evéssel is hadilábon állunk. Most olvastam épp utána, állítólag 1-1,5 éves korban tetőzik ez a szorongás, szóval most javában benne vagyunk. Nálunk is a nadrághúzogatás, nyögés megy, ha épp nem tudom ölbe venni.A mai játszóterezés nagyon meglepett, hogy nem akart játszani, csak velem lenni és rajtam főleg, pedig ő volt idáig az a barátkozós típus, aki mindenkihez odament. Türelem, okosabbat én sem tudok.
2011. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!