Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam el a 2 hetes...

Hogyan altassam el a 2 hetes kisfiamat?

Figyelt kérdés

Ha evés után bealszik, akkor nincs böfi, de legalább nyugalom van.

Ha viszont nem alszik el és van böfi is, akkor órákon át ébren van és 5 perc után sír, ilyenkor hiába minden simi, ringatás, és zeneszó, fütyülés.

Nem tudjuk elaltatni.

Viszont a doktornő azt mondta, hogy nincs újabb cicire tétel, szokja meg a rendet, állítsuk be a 3 óránkénti evést. Eddig ha nagyon sírt adtam neki gyakrabban, főleg ha bealudt és csak 10 percet evett. Most ezt nem lehet.

Nagyon nehéz!


2011. márc. 20. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 hetesen 3 óránkénti evés? Nem tudom!


Az én lányom ennyi idősen még 2 óránként evett, de volt, hogy kért gyakrabban is. Én úgy voltam vele, hogy akkor evett, amikor kért, és mivel semmi panaszunk nem volt(hasfájás, szorulás) mi így csináltuk. Kb. 2 hónapos korára állt be a 3 óránkénti evés, és teljesen magától alakult ki, este pedig már csak 1szer kelt enni. Nem erőltettem semmit.

2011. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban szokja a rendet?! Jaj...az én fiam volt hogy óránként evett. Majd később beáll a 3 órára.
2011. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ó jajj.... Hallgass az anyai ösztöneidre!!! Az én fiam óránként cicizett ha olyanja volt! Nyugodtan tedd cicire, túlenni nem fogja magát. Majd szépen lassan beáll a saját kis bioritmusa és egyre ritkábban, rövidebb idő alatt fog szopizni. 2 hetesen még olyan, de olyan picike, neki még nagyon fontos az anya közelsége, a babusgatás, a cici. Az enyém csak cicin aludt el, sokszor nem is büfizett. Sosem volt hasfájós, újszülött korában nappal óránként-2 óránként evett, így éjjel csak 1-2 alkalommal kelt fel. Ne mondd meg a dokinődned, hogy hogy eszik a babád, bólogass mosolyogva és csináld amit a szíved diktál!!!
2011. márc. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, mellesleg nekem a kórházban a nővérkék mondták, hogy egy ilyen pici babának kb. 20-30 perc kell mire teleeszi a pocakját (persze ez is változó minden babánál). De az enyém besárgult, ő is 10 perc után beájult, fel sem lehetett ébreszteni. Annyi tanácsot kaptam még, hogy amikor elalszik a cicin néhány perc után, próbáljam ébresztgetni, de ne simizzem, mert az semmit nem ér. Nálam az használt, hogy a talpát birizgáltam, akkor még kicsit magához tért és még szopizott tovább. De idő kell a babáknak, hogy rendesen megtanulják kiszívni a kellő mennyiségű tejet! Persze, hogy sír szegény és semmi nem vigasztalja, mikor korog a pocija! Az anyatej kb. 1 óra alatt emésztődik.
2011. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én adnék neki, ha attól megnyugszik. ez nem rendetlenség. hidd el mindenki sokkal nyugodtabb lesz!!!ilyenkor még 1,5-2 óránként etettem, de soha nem néztem az időt.
2011. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg olyan szívszorító, amikor szegényke sír! Nem kínzom tovább!!!!
2011. márc. 20. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Hehe, az én dokinőmnek is ez volt a mániája. :))) Az elején én is kínoztam a babámat, de pár hét után rájöttem, hogy felesleges, persze az orvosi rendelőben mindig bólogattam, hogy "Ó, hogyne, három óránként eszik." :))

Most 11 hónapos, a védőnő szerint rajta kívül nagyon kevés gyerek van a körzetben, akiknek nem kell tápszer. Nekem megérte.

2011. márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszi a tippeket, már nem sírunk annyit, viszont az altatás még mindig nehezen megy.

Erre írnátok tippeket!

2011. márc. 21. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!