Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam el a náthás...

Hogy altassam el a náthás kisfiamat?

Figyelt kérdés
8 hónapos, nem kap az orrán levegőt, nem alszik. Cumival vagy cicivel szokott aludni, de most nem megy. Kiszívom az orrát, de hiába. Van erre valami homeós bogyó, vagy valami ami gyorsan hat? Férjemet kértem, hogy menjen be a gyógyszertárba, persze nem volt hozzá kedve munka után. Most én megyek be éjszaka az ügyeletre, mert ebből már elegem van. 2. éjszaka nem alszunk. Nappal sem aludt.
2010. okt. 27. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

un. helyileg ható érszűkítő orrcseppet kérjél a gyógyszertárban! pl. nasivin gyereknek (ezt mindenképpen hangsúlyozd ki a gyógyszerésznek, különböző töménységű oldatok vannak).

azt még hozzáteszem, hogy 7-10 napnál tovább tilos használni (un. gyógyszerfüggő orrdugulás fog létrejönni, ahogy elmúlik a szer hatása, egyből bedugul a páciens orra), ha nem múlik el a nátha, fordulj dokihoz-

segíthet még a sóoldatos öblögetés, infralámpázás, kamillagőz inhalálása.

2010. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Porszívózd ki az orrát, majd nasivin orrcsepp.

Nekünk aerius szirupot írt az orrfolyásra a doki.

2010. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Infralámpa van itthon, de nem mertem használni, mert árt a szemnek. Ő nyilván nem csukja be. Vagy esetleg takarjam le a szemét? Ti hogy szoktátok?
2010. okt. 27. 22:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Szippantás előtt 10 perccel fújj tengervizes orrsprét az orrába. Szippantsd ki. Én sosem használtam a gyerekeknél nasivin és társait, mert a mi dokink és a patikusunk nem ajánlotta, ugyanis felmarhatja az orrnyálkahártyát.


Ha van uh-s párásítótok, azt is bekapcsolhatod. A meleg pára nem jó, tehát radiátorra ne tegyél vizes ruhát.


Nekünk is van infralámpánk, de még a gyerekeknél nem használtam. Magamnál pedig úgy használtam, hogy a szolárium szemüveget húztam a szememre, és akkor tuti nem érte semmi kár.


Na, hirtelen ennyi jutott eszembe.


Jobbulást!

2010. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nasivin Baby orrcsepp! Ne vesződj homeos izékkel, a tengervizes cucc jó orrszíváshoz, de nem tartja addig kidugulva az orrát, hogy elaludhasson. 13 hós fiam még csak egyszer volt orrdugulós beteg 5 hósan, de akkor a Nasivin nagyon bevált. Tengervizes spray, orrszívás, majd 1-2 csepp Nasivin orronként. Utána 5 percig még ringattam, tejcsi, majd ágy. Aztán éjszaka lehet, hogy meg kell ismételni, de legalább két ütemben alszik egy-egy jót.
2010. okt. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!