Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos kisfiam miért nem...

17 hónapos kisfiam miért nem tudja átaludni az éjszakát? Már mindent kipróbáltam . Egyszer eszik még mindig. NEm tudom leszoktatni róla.

Figyelt kérdés
8-1/2 9 körül alszik el éjfél körül vissza kell simogatni (az van hogy kimarad) és 2-3 között eszik. Addig sír és mondja hogy hamm, amíg nem adok neki enni. Este a kiságyáben alszik el. Már tényleg mindent kipróbáltunk. A védőnő tanácsára már homeopátiás nyugatatót is kapott. Volt, hogy az egész napot szabadban töltöttük, uszodában voltunk, délutáni 2 órás örjöngés a játszóházban... Nem lehet úgy lefárasztani ,hogy átaludja... Probáltam, hogy nagy nyugalomban töltöttük a délutánokat, mese nyugis játék... Megtömtem vacsorával, hátha akkor nem kel fel. Aztán csak tejet kapott... Van ötletetek? Ja és 6 hetes korától 4 hónapos koráig minden éjszakát átaludt. Azóta meg nem! Ha van ötletetek kérlek írjatok...
2011. márc. 19. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Szopik?Vagy mit adsz neki éjszaka?Ez egy rossz szokás a drágánál.Az enyém is csinálta,majd mikor tápszeres lett nem adtam neki csak egy kis vizet,eleinte háborúztunk,de ma már iszik pár kortyot és alszik tovább.
2011. márc. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 18 hónapos volt a lányom, mikor is először átaludt egy éjszakát. Magától jött, nem csináltunk semmit... :) Addig ő is kért (igaz, csak inni) éjszaka, de kapott. Aztán egyszercsak reggel vettem észre, hogy jéé, ott van a tea érintetlenül. Azóta is bekészítek egy kis vizet, de kb. kétszer kellett eddig. Most 28 hónapos. Tarts ki!!! :)
2011. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Se vizet, se teát nem fogad el éjszaka. (Tápszeres volt, de most már tejcit kap) A gabona alapú tápszereket nem fogadta el, és az éjszakai táp se segített. Köszönöm a válaszokat akkor én is várom a csodát...
2011. márc. 19. 09:49
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, mi kb. 13 hónaposan tértünk át a tejről éjjel a teára. Az első két éjszaka ordított, de megérte.. :) 3. éjszakától már csak a tea volt, és tudomásul vette. Nehéz volt ám.
2011. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de az én fiam majdnem 3 éves volt, amikor először ataludta az éjszakat. Addig volt olyan időszak, hogy 20 percenként kelt. Hol inni, hol a cumiért, hol csak azért, hogy simogassam meg. De ezen is túl vagyunk, és most mar alig lehet kirobbantani az agybol :). Sajnos vannak jo alvo, és kevésbé jo alvo gyerekek.
2011. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyszer 2 hétig nem adtam neki éjszaka enni. Az üvöltés után csak forgolodott, nyugtalan volt, nappal nem lehett vele bírni mert fáradt volt... Sok mindenben tudok vele következetes lenni, de ebben nem jutunk dülőre.
2011. márc. 19. 09:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Lányom 16 hónapos, és minden oldalrafordulásánál felébred és kéri a cicit! mondja "adide sziszi", és míg meg nem kapta, addig hisztizik!Fiam most 3 éves, ő 13 hónaposan már átaludta az éjszakát! Nála azt csináltam, hogy mikor már nem szopizott kiváltottam teával, aztán vízzel, és azért még 1-2 éjszaka felkelt utána már nem.(az már nem ízlik neki annyira, hogy érdemes éerte kelni...:))

Lányomnál is ezt fogom tenni, ha már nem szopik...

2011. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fölöslegesen aggódsz. Még csak másfél éves, nagyon kicsi. Visszaalszik, ha adsz neki enni, akkor meg mi a baj? Nem alvásprobléma, ha nem alussza át az éjszakát. Majd kinövi.
2011. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

21 hónapos a fiam, kb 1 hónapja kezdte huzamosabban átaludni az éjszakát. 1 hét átalvás után 1 éjjel felkel 1*. Tegnap 2*.

Ő már csak teát kap éjjel.

Nem tudom, hogy ennek hatására-e, de én levendulás füstölőt gyújtok neki estére, állítólag nyugtat. egy próbát megér.

2011. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor én sem aggódok csak a környezetemben lévő babácskák kisebbek nagyobbak, átalusszák az éjszakát és ezért nem értettem a helyzetet.
2011. márc. 20. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!