Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Gyerekorvos megkérdezte...

A Gyerekorvos megkérdezte tőlem h verjük e a gyereket? Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk a doktornéninél és mikor levetköztettem a 8hónapos kislányomat megkérdeztem tőle h mi az a barna nagy folt ott a kis mellénél (hetek óta ott volt és gondoltam megkérdezem). Erre rámförmedt h "verik ezt a gyereket?". Totál lesokkolt, és mondtam h "dehogyis". Megvizsgálta (szerintem megnézte h a bordái el vannak e törve) és kijelentette h az anyajegy lesz valószínű és lehet h ahogy jött el is megy. Azóta nem térek magamhoz!!! Bocsánatot se kért h ilyet feltételezett!!! Mit tegyek? Váltanál dokit?
2011. márc. 18. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy úgymond "viccből" kérdezte.

A mi gyerekorvosunk is olyan hogy nem veszi magát észre,hogy amiket mond/csinál esetleg bántó.

Igen, én lehet hogy váltanék.elhiszem hogy látott már sok mindent,de nem kell megalázni másokat.

2011. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

Neked kell tudni, hogy mi történt a gyerekeddel. Egy nagy ütés, elesés vagy ki tudja mi után, ami így bekékül biztosan sírt ezerrel, nem tünt fel, nem rémlik semmi? Ha amúgy jó a doki, akkor ne válts, ha nem bízol benne, akkor válts. Ha tovább viszed, akkor a következő doki fogja átkérni a gyerek kartonját ettől az orvostól. Szerinted egy ilyen beszólás után nem ír oda pár szót a karton mellé?


A szoszédunk is hasonlóan ki volt akadva a dokijára, hogy miket feltételez róla, majd hónapokkal késöbb kiderült, hogy mikor ideges, akkor veri a gyerekét. Nyilván ennél a dokinál is előfordult már hasonló, ezért kérdezte.


Viszont ha engem is meggyanusítgatnának, tuti örjöngenék.

2011. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Szia


Hát én nem is tudom mit mondjak.

Mert egyrészről neki kell nézni azt is, hogy megfelelőek-e a körülmények, de ilyet nem illik rögtön a szülő arcába vágni, pláne, hogy meg sem vizsgálta, csak ránézett.

Ha jobban érzed magad tőle, válts dokit, szerintem én is azt tenném.

2011. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát kiakadnék. De amúgy ennek vhogy egyre nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a dokik, mert valamelyik nap én is vittem a lányomat és többször is rákérdeztek mik azok a foltok rajta ( a homlokán van egy nagy buci meg a lábaszárán két három folt) dehát 15 hónapos, esik kel egész nap önfejű segíteni sokszor nem enged, így aztán előfordulnak balesetek.

Nekem is elég rosszul esett pedig konkrétan nem is mondták ki hogy verem e a gyereket, mégis érződött hogy többször megkérdezi, hátha ellentmondásba keveredem...

Normális, jól szituált család vagyunk, a gyerekek a mindeneink szóval rosszul esett a feltételezés, de ezért nem váltok.

Ha konkrétan komolyan kérdezi hogy verem e, akkor átmennék máshoz valószínű (bár ahhoz 2 faluval arrébb kéne buszozni majdan a beteg gyerekekkel).

2011. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 hónapja nem hízik a kislányom. Többször voltunk vele dokinál, semmi eltérést nem talált, viszont sehová nem adott beutalót. Max. annyi volt, hogy felírt tápszert, meg kezdjem el hozzátáplálni. Aztán mikor már teljesen ki voltam akadva, hogy nem hízik továbbra sem és megint visszamentünk hozzá, akkor azt mondta, hogy biztos, hogy éheztetem a gyereket!

Azt hittem dobok egy hátast!

Na ekkor fogtam magam és elmenetem a kislányommal egy gyerekkórházba, ahol kiderült, hogy refluxos. S még várnak ránk vizsgálatok.

Azt én értem, hogy egy dokinak gondolnia kell sokféle lehetőségre, de könyörgöm előbb nem kellene inkább a gyereket kivizsgálni?

Van egy-két furcsa doki.

2011. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Most kezdett el felállni, próbálgatja magát, és van némi esés is, de ez nem kék-lila folt, hanem olyan mintha lebarnult volna egy kis részen a többin meg nem. Én m igaz para-mami vagyok/voltam minden kis szarral rohantam vagy hívtam erre meg ilyet bekérdez.... Nem tudom túl tenni magam ezen!
2011. márc. 18. 13:56
 7/13 krisztivan ***** válasza:
100%
Biztos én is meglepődtem volna a kérdésen,de.Én úgy gondolom hogy,a dokinak elsősorban a gyerekem egészsége és jóléte a legfontosabb nem pedig az én lelkivilágom.Ha jó az orvos és mindig lehet hozzá fordulni akkor nem váltanék,ha meg rossz akkor miért jártok még mindig oda.Nem ismerem a körülményeket ezt csak te tudod megítélni,de ha a babámmal kedves és figyelmes akkor elnézném neki a "beszólást".
2011. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
pedig próbáld meg magad túl tenni rajta.Mosolyogj egyet és gondolj azokra a gyerekekre akiket rendszeresen vernek,milyen jó lenne ha ilyen dokijuk lenne.ha nincs mitől tartanod,ne ess kétségbe.mivel megvizsgálta a gyereket és látta hogy nem veréstől van a folt,igy biztos helyre is rakta magában,hogy igen nem verik a gyereket,egy bocs tényleg jol jött volna.Ne foglalkozz vele,nincs jelentősége.
2011. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Tudod,én az ilyen szituációkban azt bánom a legeslegjobban,hogy én is úgy vagyok,mint te,vagyis ha mond vmi bántó dolgot az orvos (nem csak gyerekorvos),akkor totál ledöbbenek,lemerevedek,és nem tudom magam kivágni v visszapofázni neki.Sajnos ilyen vagyok,általában bennem van a tisztelet,hogy ő mégiscsak egy orvos,hogy mernék én vele rondán beszélni.Utólag nagyon hülyének érzem magam,és bánom hogy nem voltam talpraesettebb.Pár hete a nőgyógyásszal jártam így,na akkor megfogadtam,hogy többet nem viselek el ilyen megaláztatást egyetlen orvostól sem,csak azért mert ő orvos,lesz ami lesz,megkapja a magáét.Nagyon nagyon sokan elfelejtik,hogy az EMBER nem az orvosi diplománál kezdődik..
2011. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ez egy pigmentfolt, könnyű felismerni, szerintem is csak "poénból" mondta. Meg lehet hogy az utóbbi időben elszaporodott gyermekbántalmazásos ügyek miatt rá kell kérdeznie.

Ha azt venné észre, hogy el van törve valamije, és nem friss sérülés, tuti meg sem említi, hanem azonnal jelenti.

Nekünk is volt hasonló, még újszülött volt a lányom, és az alkarjánál lett egy véraláfutás, el nem tudtuk képzelni mitől, az orvos azt mondta hogy lehet, hogy túlságosan szorítom a kezét öltöztetésnél, és hogy ennyire nem kell félteni a babát. Meg voltam én is rökönyödve, mert kb úgy nyúltam mindíg a gyerekhez mint a hímes tojáshoz. Rá három napra kiderült mi okozta a foltot. A lányom szopizott az alkarján, és olyan erővel tette, hogy kiszívta a kezét. Ez is csak véletlenül derült ki, mert készített magának egy másik foltot is , és éppen jött a védőnő, így tettenértük :DD

2011. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!