Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másoknál is jellemző, hogy a...

Másoknál is jellemző, hogy a babát csak anyu tudja megnyugtatni, apunak nem sikerül?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babánk és mostanság sokat sír. Leginkább akkor jellemző, ha egy kicsit kikerül a középpontból. Ilyenkor rövid idő alatt teljesen behergeli magát és csak akkor nyugszik meg, ha anyu felveszi. Ha apuka veszi fel, akkor csak ritkán sikerül megnyugtatnia. Mi lehet az oka?
2011. márc. 16. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez a helyzet éjjel, nappal apu is ugyanolyan hatást ér el mint én. azért sztem mert hát anyával van otthon a baba, anya cicizteti, az ő testének az illata van megszokva, a szívdobbanása, hangja...ez nyugtatja meg.
2011. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az anyját jobban megszokta. amikor én a középsőnél vissza kellett,hogy menjek a kórházba 2 hétre, akkor teljesen az apjához szokott. Jótz is nevetett utána a párom rajtam, mondta, hogy most úgy érezhetem magam mint egy apa.
2011. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs így, pedig a férjem nagyon keveset van itthon. Apuka nem egy nagy dajkálós alkat, én az vagyok, de a fiam az apjára ütött. Szinte sose kell őt megnyugtatni. Amikor hiszti van, éhes (apa is tud adni cumisüveget), vagy álmos (ő is be tudja tenni a pihiszékbe és 2 perc múlva alvás). Ha beüti a fejecskéjét a járókába, akkor 5 másodperc sírás, de a férjem és én is aranyosan megsimogatjuk és nevetünk és ugyanúgy abbahagyja.

Amikor lázas volt, akkor lázcsillapítóval nyugodott meg, de akkor egyikünk se volt "elég".

2011. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy apa keveset van vele. Elsővel így jártam én is, most már lassan 3 éves, még mindig én kellek mindig. De a kicsit nem rontottam el, ő elvan apával is, vele alszik el este, apa eteti, és sokat játszik apával, sokszor kimondottan apához kéretőzik. Most egy éves.
2011. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet. 1 évesemnek ha nyűge van, én kellek. Néha már kellemetlen a férjem előtt. Meg is sértődött valamelyik nap. De mondtam neki, ezért nem jár harag, hisz én vagyok vele egész nap.
2011. márc. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is sokáig volt így. Most már elmúlt 13 hónapos a fiam, és már egy ideje az apja is meg tudja nyugtatni! Bár ha nagyon el van keseredve, vagy fáj valamije, akkor még mindig én kellek neki. De lényegesen "könnyebb dolgom van", hogy apával is megnyugszik most már!
2011. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, így van nálunk is, az enym már nem ilyen kicsi, nemsoká 2,5 éves lesz, de ha baja van, én kellek neki, ez egyértelműen arra vezethető vissza, ha kicsi volt és baja volt, az apja nem is próbálta megnyugtatni, vagy bármi, ha éjjel ébredt, nem kelt hozzá, stb. szóval én voltam, aki törődött vele, és emiatt hozzám ragaszkodik jobban. ha a szomszéd tette volna , akkor a szomszédhoz ragaszkodna. az tudja megnyugtatni a gyereket, akivel igazán biztonságban érzi magát. ha az apa nem vesz részt a napi dolgokban, akkor ő nem lesz ilyen személy sajnos.
2011. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem csak nálunk van így.. Köszi a válaszokat.
2011. márc. 17. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!