Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud már 14 hónapos...

Miket tud már 14 hónapos csemetétek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Jan. 19-én született 2010-ben. Mindent eszik, 13 hónapos koráig szopott, 1 évesen volt 74cm és 9kg. Jár, szajad is néha, rengeteget beszél (pl.: apa, hinta, papucs, oda, hamm-hamm, vau-vau, háp-háp, csüccs..) Rámutat egy pár dologra ha kérdem hogy a képen hol a kutya, cica stb. Kanállal próbál egyedül enni, szájához emelni, Labdázik, pá-pát int, tapsol, pakol, minden érdekli. Újabban szól ha kaka van.

A Te babád mikor született? Miket tud?

2011. márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Kislányom január 4-én született. Most 9 kiló, 74 cm körül van. Pá-pázik, tapsol, állathangokat nagyon szeret utánozni. (Bár a maci és az autó egységesen brüm-brüm. :) ) Papa, mama, apa, baba, tik-tak ezeket mondja (persze babamódra). Képeskönyv, formabedobó nem nagyon köti még le, pakolni, hintázni imád. Már jó régen felállt, bútorok mellett lépeget, önállóan még nem indult el. Pohárból már sokszor próbálkozik az egyedül ivással, időnként a kanalazással is. Még külön főzök neki. Ja, és imádja a kulcsot, állandóan nyitná vele az ajtót. Jó babázást!

2011. márc. 16. 13:44
 3/4 anonim ***** válasza:
az én fiam 2010 jan.2-án született.mindent eszik már,tejet is issza.11 kg,74 cm.16 foga van.10 hos kora ota jár.tapsol,integet,néhány testrészét tudja már,állandoan mutogat,labdázik stb.beszélni még nem tud,csak a maga nyelvén,de mindent ért.annyit mond,hogy mamma,baba,ja meg a nemet gyakoroljuk.3 napja hogy kezd bilibe pisilni.
2011. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisfaim nemsokara 14 honapos lesz. Pa-pa-t es puszit int, tapsol es gyi pacizik(ami abbol all, hogy razza a kezet mintha gyeplo lenne a kezebe mikozbe mi mondjuk neki, hogy gyi te paci), ha mondjuk neki nem szabad akkor o is inti a fejevel, hogy nem-nem ha mondjuk, hogy igen akkor o is bologat, hogy igen. :) Kedvenc szorakozasa kihuzogatni a kadban a lefolyo dugojat mikozben furdunk. Nem szeret hajat mosni. Sajnos a beszeddel kicsit ossze van zavarodva mert ketnyelvu csalad vagyunk (apa angol en magyar) igy lehet kicsit fura neki mert hol angolul "szolal" meg hol magyarul. Pl. mondja, hogy baba vagy babi (baby akar lenni) nekem mondja, hogy mummy meg ana (anya), ferjemnek csak dady-t mond magyarul meg nem mondja, hogy apa. A kutya dod meg kuti is. A kutya hangjara mondja, hogy vau-vau de mondja, hogy uf-uf (angolul az ugatas). Szoval egy kis osszevisszasag van. Poharbol iszik meg kanallal is eszik de bolcsis es ezt ott tanulta el, en sosem tanitottam neki mert nem gondoltam, hogy itt az ideje csak nem ertettem miert akarja mindig a kanalat kivenni a kezembol aztan rajottem. :) kb. 1 honapja indult el de mostmar jar, szaladgal nagyon szeret jatszoteren lenni, hintazni. Szereti a szines konyveket es az epitokockat. Bolcsibe nagy kedvence a zsirkreta. Itthonra meg nem akarok neki venni mert a bolcsibe ezzel nagyon lekoti magat es nem akarom, hogy egyelore raunjon ha itthon is van belolle. Nagyon sok dolgot megert mar, ha pl. mondjuk, hogy hol a maci meg a lovacska akkor ramutat. Egy honapja mar tehentejet iszik, enni azt eszi amit mi kiveve ha csilis baba van persze. :) Kedvenc etele a sajtos sonkas melegszendvics es a hagymas paprikar rantotta piritos kenyer csikokkal. Apa mindig szombat reggel ilyen rantottat keszit a csaladi reggelihez es ilyenkor nagy az orom. :)) Erdekes modon nem szereti az edesseget. Semmi sutit nem hajlando megenni. Kremturot, turo rudit, fagyit, pilota kekszet semmi sem. Egyaltalan semmit. Almas sutit es meggyes retes johet mert savanykas de semmi mas. Ha megerzi, hogy valami edes mar oklendezik is. Ezt leszamitva jo evo. Bocsi ha hosszu let. Boldog babazast mindenkinek!
2011. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!