Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos csemetétek hogy...

5 hónapos csemetétek hogy fejlődik? Hány cm, kg? Miket csinál már? Ha már hozzátáplálsz, miket kap?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy mint a gomba.66 cm és 7150 g.Forog,kúszik,mindent a szájába vesz,kiabál,gagyorászik,átalussza az éjjelt.Barackot,almát,banánt,körtét,répát,krumplit,tejpépet eszik már.Sajna nincs sok tejem néha tápot is amikor hisztisebb napjai vannak.
2010. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.Mi pár napja voltunk 5 hónaposak.Pontosan nem tudom h hány kg mert mostanában nem voltunk dokinál de sztem olyan 6 kg környékén van és 69 cm pont tegnap mértük:)Huu hátt nagyon eleven csajszi mert már minden irányban forog négykézlábra áll és hintázik kúszni csak a kiságyban szokott de ott nagy előszeretettel:)Igen elkezdtük a hozzátáplálást mert tápszeres kapott már barackot,almát,répát és krumplit de az nem tartozik a kedvencei közé.meg egyszer kapott babánt is de azzal még várunk picit kicsit megszenvedte szegénykém...úgy hirtelen ennyi jutott eszembe.a te babád miket csinál és miket eszik???
2010. júl. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csütörtökön mérik legközelebb, de 7 kilón felül van, az előző mérésnél egy hónapja 67 centi volt.


Hasról hátra mindkét irányban (csak, amikor kedve van:P), hátról hasra most sikerült először tegnapelőtt. Pont amikor töltötte az 5 hónapot :) Sikítozik, bugyog, dumcsizik. Éjszaka még kel kajálni egyszer.


Kapott már őszibarackot, almát, banánt, körtét, szilvát, tejpépet. A répát tegnap próbáltam, de kikakilta ugyanúgy, ahogy bement, úgyhogy szünetelünk. Úgy kapja, hogy 7-kor reggelizik, 10-kor gyümi, 12-kor megint éhes, így ebédelünk. 4-kor uzsi -ez egyelőre táp-, 8kor vacsi, ez is táp.

2010. júl. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Február 8-án született, 3000g, és 50 cm-rel, most 8170 g, 68 cm.

Forog hasáról hátára, hátáról hasára, és nyújtózik játékokért, megfogja őket, és persze mindent a szájába töm. Néhány percig egyenesen megül.

Rengeteget kacag, ha beszélek hozzá, meg főleg ha puszilgatom, imád kukucs-kukucs-t játszani.


Tápszert kap reggel, délelőtt gyümölcs (alma, banán őszibarack, meggy, ezeket kóstolta eddig)pici kenyérdarabkák (imádja), ebéd főzelék (krumpli, sárgarépa, alma), délután gyümölcs újra, este tápszer, ez a napi étrend.


3 gyerekes anyu

2010. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

65 centi, és 6200 gr. Forog minden irányba. Na nem állandóan, de mindenfelé sikerült már neki, és néha csinálja is. Kúszni, négykézlábra emelkedni még nem megy. Viszont akár hason fekszik, akár háton, a játszószőnyegen körbe-körbe evickél.

Kb egy hete kezdett nagyon hangosan nevetni, ha gyömöszölöm! Eddig is kacagott, de most igazi nevetést produkál! :) Egész nap be nem áll a szája, gagyarászik, berreg, fújja a nyálbuborékokat, és egész nap a szájában matat a kezével. Fogacska még nincs, de már elég kemény az alsó ínye. Eddig almát és őszibarackot kapott, ma tervezem kipróbálni a sárgarépát.

(Annak, üzennék, aki viszont látta a répát a pelusban: nálunk pont tegnap volt a védőnő, és mondta, hogy mostmár kaphatja a répát, krumplit. De ne lepődjek meg, ha ugyanazt látom vissza a pelusban, mert még nem szokott hozzá. Pár napig csak egy-két kanállal adjak neki, és ha nem látok bőr elváltozást, vagy teljesen más állagú székletet, akkor nyugodtan emelhetem az adagját. És ha nem akarja esetleg elfogadni, tegyek hozzá anyatejet. Szóval én megpróbálnám megint a kis répát, esetleg valami olyannal vegyítve, amit már evett!)

Bocsi a kitérőért... :)

Szóval az én babám anyatejes, étkezést még nem váltottunk ki, inkább csak kóstolgatunk, és nasizunk a gyümölcsökből.

3 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat. A elmúlt 2 hetes kánikulában ismét felkelt éjjelente enni, és már majdnem írtam ide kérdést, hogy ez normális, vagy én csesztem el valamit, de most szombat óta ismét alszik reggelig. Nap közben nem szokott hosszabbakat aludni, minden evés között 30-40 percet alszik.

2010. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A fiam február 7én született, most 76centi és 9kiló. Ő picit nagy baba. :-) Mi már eszünk sok mindent, az ebédet kiváltottuk, főzelék, gyümölcsök, a kedvenc a barack. Az minden mennyiségben megy. Forog, hangosan nevet, be sem áll a szája, egyfolytában mondja a magáét, elkezdett kutyázni, lassan szerintem mászni fog. Ülni még nem ül. A pelusban és is ugyan úgy visszalátom a répát, még a szaga is répa :-) , de nekem azt mondták, ez így okés. A te babád?
2010. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Elfelejtettem írni, hogy 3hós kora óta van alul 2fogacskája. Nagyon erősen harap vele, ha véletlenül elkapja az ujjam. :-)
2010. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5 hónaposan (majdnem egy éve volt már) volt 6,4 kiló és 69 cm (sz:3950 grammal és 56 centivel) fordult hátról hasra és vissza, vagyis forgott ezerrel.

Fogta a játékait, általában a földön hason tevékenykedett egy leterített pokrócon

Csak anytejet evett, néha ivott teéát vagy vizet.

Éjjel is felket többször cicizni.

2010. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!