Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen ette a babátok...

Mennyi idősen ette a babátok amit ti?

Figyelt kérdés
Mivel nem fogadta el a babám a tápszert így elég korán elkezdtök a hozzátáplálást. Most 11 hónapos és már szinte mindent velünk eszik a leveseket és a főzelékeket már nem főzögetem neki külön, sok tésztát is velünk eszik. Eddig minden nagyon ízlett neki és úgy veszem észre jobban ízlik neki mint a bébi étel. Az orvos azt mondta, hogy bátran adhatok neki solgokat, de azért nem vagyok teljesen nyugott. Ti mit nem adtok ennyi idősnek?
2011. márc. 16. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
12 honapos kora utan azt ette, amit mi, nem foztem neki kulon. Amit nem ehet az a gomba pld, igy most olyat nem foztem eddig, de ha fozok, akkor neki kiveszem az o reszet elobb, es utana teszem bele a gombat.
2011. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9 hónapos kora óta akkor, ha olyat főzök, amiből ő is ehet. Most 11 hónapos, az esetek kicsit több mint felében eszi azt, amit mi. Egyéves kora után nem tervezek külön főzni neki.
2011. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

11 hónaposan már azt ette, amit mi. Ha valami extra fűszeres volt az ebéd (pl. chillis bab vagy ilyesmi), akkor kapott üvegeset vagy csináltam neki valamit külön.

Ennyi idősen amit még nem kapott: mák, mogyoró, dió. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy tudja megenni azt amit ti ha még nincs rágófoga?

Nekem 13 hónapos a kisfiam, már jónéhány hónapja próbálok neki darabos bébiételt adni de kiköpi és öklendezik tőle. Néha egészen elvörösödik ilyenkor.

Egyébként én is azt adom neki amit mi eszünk de leturmixolva. Hogyan szoktassam a darabosabb ételekhez?

Kiflit, bulátát "elrágcsál" de mást nem igazán.

2011. márc. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen gyerekek, próbálkozz néha adni neki a tietekből, előbb-utóbb el fogja fogadni.

Anyukám mondta, hogy az öcsém volt ilyen, már teljesen ki voltak készülve tőle (anyu amúgy is parás típus), aztán egyszer csak olyan másfél éves kora körül elfogadta. Kitartás, és ne izgulj, én még olyan ovist nem láttam, aki pépeset evett volna. :)

2011. márc. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

03-29 00:11

Hallottál már arról, hogy pépesítés? Kiváló eszköz rá a turmix. Attól, hogy nem ugyanúgy néz ki, mint a pépesítetlen, még ugyanaz az étel marad.

2011. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!