Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet választanátok?...

Melyik nevet választanátok? Nemere, Nétusz, Zétény? Ha lehet mindegyikről vélemény. Hogy miért.

Figyelt kérdés

Pár hét múlva születik meg a kisfiunk,ez a 3fiúnevünk van,de nem tudunk donteni...

Külonleges nevet szeretnénk ami nem gyakori.

Mert a vezetéknevünk nagyon gyakori.


Esetleg valami otlet,olyan név ami nem Péter,András és egyebek...

Várom.



#Zétény #Nétusz
2011. márc. 15. 10:47
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen koszonom a válaszokat.

Végre nem sértő és csúnya írások születtek,mert rákérdeztem külon a Nétuszra és elég cifra vélemények érkeztek.

Emiatt el is bizonytalanodtam,hogy esetleg szegény kisfiam szenvedni fog a Nétusz név miatt.


Kedves 1.válaszoló A Nimród nekünk is kedvenc,oly annyira,hogy az első szülott kisfiunk már ezt viseli 21hónapja. :] Ugyanazt a nevet meg mégsem adhatom... ;]


Zétény tetszik a legjobban a hangzás a miatt,de az utóbbi időben valóban nagyon sok kisfiút hívnak így.


Nétusz volt eddig az eldontott név,csak a vélemények elbizonytalanítottak.Bár lehet,hogy csak elaső hangzásra furcsa az embereknek aztán évek múlva ez is olyan lenne mint a Zétény,Zalán/ez is szóba jott/ meg a tobbi régi magyar nevek.


A Nemere igaz,hogy székely-magyar név és találó lenne mert félig én is székely vagyok,de kérdeztem anyukámat és ő sem hallott róla pedig ő székely.

Na mindegy valóban sok benne az E betű.Meg elsőre az jutott eszembe,hogy lehet sajnos gúnyolni.

*Nem erre,hanem arra*...vagy ilyesmi.


Szóval bízom benne,hogy a Nétusz nem lesz rossz dontés,nekem is külonleges nevem van és ennek nagyon orulok.Nem szerettem volna gyakori nevet.


Pszichológus nyilatkozta a minap,állítólag ha valaki külonleges és ritka nevet visel kulonleges érzi magát,és ennek megfelelően a személyisége illetve az onbecsülése is jobb lesz.


Kicsit hosszú voltam,de várom még szabadon a véleményeket.

Koszi

2011. márc. 15. 18:13
 12/52 anonim ***** válasza:
Esetleg Miksa? Az is szép, ritka. A Nétusz nem tetszik.
2011. márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%

a Nétusz tényleg inkább egy bolygónak a nevére hasonlít- vagy valami csillagászatos téma jut az ember eszébe róla.

ha a Zétény túl gyakori- egyébként szerintem is- pedig jó név, esetleg a Zakariás nem tetszik?

2011. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem az Nemere mintájára, egyből az Etele jutott eszembe. Nálunk Etele lett volna, de eddig 3 lányunk van :-D

Szerintem ha figyelembe veszem, hogy az első nálatok Nimród, akkor a Nétusz hangzásilag nagyon elüt. Mint a Kevin és Sándor.

A Zétény meg egyre elterjedtebb, mint a Noel, Brendon és a Benett is. 5 éve talán még ritka lett volna.


Az meg, hogy ha különleges a neve, akkor ő is különleges lesz, szerintem nem igaz. Én mindenhol betűzöm a nevem, mert senki soha nem hallott még erről a keresztnévről. Engem kamaszkoromban kifejezetten idegesített. Mindig ki kellett mindenkit javítanom. Fősulin már nem igazán vettem fel ezeket. De a mai napig, ha új helyre megyek és be kell mutatkoznom, akkor feszengek azon, hogy ki jegyzi meg jól. És nekem ezek közül a Nékusz ilyen kategória.

2011. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a nevek már egyáltalán nem különlegesek. Hogy miért? Mert sok szülő aki feltűnési viszketegségből adna különelegs nevet, jól elcsépelték ezeket a neveket is. Csak az elmúlt egy hónapban olvastam legalább 5(!) kérdést ahol anyuci a különleges Zétény nevet akarja, hogy ne legyen a gyereknek tucatneve.....a nagyon különelges nevek ma már elcsépeltebbek mint a simák, pont azért mert mindenki a különlegessége miatt adta.
2011. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:

Még annyit hogy Nemere is van még ismeretségi körömben is, kolléganőm kisfia, aki szintén az egyediség miatt kapta a nevet.

Nem bántásból írtam, csak mindig jót mosolygok amikor a ritkasága miatt akar a szülő ilyen gyakorivá vált nevet adni :) Mert az jut eszembe amikor van két sor, az egyiknél tömeg van ezért mindenki a máskhoz áll, csak azt nem veszi figyelembe egyik emberke sem, hogy akkor meg a "gyér" pénztárnál állnak rengetegen.... bocsánat ha hülye hasonlat volt, de ezekről a nevekről -mert bár a hangzásuk valóban szép ezt el kell ismernem - ma mindent el lehet mndani csak azt nem hogy ritkák, hiszen a Zétény az egyik legnagyobb divatnév napjainkban.

2011. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:

A Zétény nekem is nagy álmom volt, de a férjem leszavazta, így maradt a Bence:) Most már mindkettő tucatnév és elcsépelt, ahogy itt sokszor olvasom. Nálunk nincs egyetlen Bence sem, csak az én kisfiam, a környező falvakban van 2 ismerősöm, nekik Bence még a fia, valamint Zétényből is kettőt ismerek.


A Nemere helyett Merse esetleg? Vagy Nándor, Hunor, Botond, Regő.


A Nétusz nekem nem tetszik.

2011. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de ezek borzasztó nevek.Miért nem keresel vmi egyszerűbb de szép hagzású nevet/pl:Áron,Gergő,Barnus/vajon ő is szeretni fogja,ha ilyen nevet adtok neki?Vajon nem fontosabb,hogy szép hangzású normális neve legyen,minthogy" különleges" de

ronda,idegen hangzású neve?szerintem még gondoljátok át!

2011. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen a válaszokat.


Kedves utolsó,igazad van teljes mértékben a Zétény már nagyon gyakori.Emiatt is kezdett kiesni a listánkból,a Nemere szerintem nem az csak valóban túl sok benne az E betű...


A hasonlat aranyos nekem tetszett,bár annyi külonleges/ritka név van hogy ha a szülő ügyes nem választ olyan nevet ami már divatnév lett.


Bár sokakat nem érdekel,hogy az adott éveben az ő kisfia viseli pl. a Péter nevet a 215.000.-ként.És ez csak mondjuk a tavalyi év.


Pont emiatt gondoltam a Nétuszt,mert azt még soha sehol nem hallottam.

Amúgy a Nimród és a Nétusz szerintem egybecseng/nem üt el egymástól és nem úgy mint a fenti hasonlat. Sándor-Kevin


Nem akarok én feltűnoskodni a gyerek nevével,csak nem szeretném,ha olyan tucat keresztneve legyen,hogy az oviban majd vezetéknévvel együtt kelljen megszólítani... :[

Főleg,hogy a vezetéknevünk nagyon-nagyon gyakori.


Várom még a véleményeket.

2011. márc. 18. 10:35
 20/52 anonim ***** válasza:

a 3 közül még leginkább a Zétény

vagy Hunor, Benedek, Soma, Botond?

2011. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!