Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt e a babátoknak hugyuti...

Volt e a babátoknak hugyuti fertözése? Hogy kezelték? és hogyan elözhetö meg?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
5 hos kislányomnak 2 hete volt 5 nap antibiotokumot kellett adni aztán rendben ids jött.suprax azthiszem a neve a szirupnak...
2009. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia! az én fiam 5 hetes volt, amikor elkapta. abból vettük észre, hogy láza volt. Bevittük a kórházba, és 2 hétig(!) vénásan kapott antibiotikumot napi 2x, aztán még otthon 2 hétig szájon át Cedax nevű antibiotikumot...

Most 3 hónapos, havi egyszer le kell adni pisit laborba, és elmenni a nephrologiára (vesegondozás), egy éves koráig. Az orvos azt mondta, hogy mivel a belében lévő Coli baktérium fertőzi fel a kukiján keresztül, igazán csak akkor nyugodhatunk meg ha már nem lesz pelenkás! ez a baktérium amúgy természetes a bélrendszerben, csak a húgyútba felkerülve okoz fertőzést..Annyit tudott ajánlani hogy amikor bekakil egyből tegyen tisztába..mintha egyébként nem tenném...Hát remélem tudtam segíteni, mi sokat szenvedtünk ezzel, főleg a kórház volt rossz, meg hogy sűrűn szúrták a kis drágámat, és nincs megnyugtatás, hogy ez többet nem fordul elő..de ahogy olvasom az előző hozzászólót, lehet hogy ahogy idősebb lesz már nem kell 2 hétig kapnia vénásan..Hát remélem nem kapjuk el. Nektek jobbulást, kitartást!

2009. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 3 hósan volt, mi is antibiotikumot kaptunk, én onnan vettem észre, hogy a vizelete szúros szagú lett, és néha (napi 1*) fél óráig sírt keservesen és csak ha kialudta magát akkor nyugodott meg. Gondolom fájt a pisilés. Hálistennek nem ment rá a vesére ezért nem kellett befeküdni kórházba. Azóta egyszer volt rutinellenőrzés negatív volt szerencsére. Ja és nálunk is coli baci volt mint az előző hozzászólónál. Tehát azt javaslom, ha felmerül a gyanúd azonnal kérj vizseltvizsgálatot. Üdv 5,5hós kilány anyukája

2009. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk 2 hetes volt a babácskánk mikor kórházba kerültem vele, mert semmi más tünetet nem vettem észre nála csak a magas lázat, 8 napig voltunk bent napi 6x kapott vénásan antibiotikumot és azóta is vissza járunk 6 hetente a vesegondozásra, sajnos nekünk is a coli baktérium van jelen és nekünk is ugyan azt mondta a főov. h akkor fog megszüni ha pelenka lekerül. Sajnos mi azóta 5 antibiotikum kúrán vagyunk túl, már én is észre veszem ha nyűgős nagyon és a reggeli pisije olyan nagyon savanyú szúrós szagú, megyünk sürgőségi vizeletet leadni ami 1 óra alatt kész és már kapjuk az antibiotikumot. Nekünk van egy kis vesemedence tágulatunk úgyh most csüt.-ön csináltak katéteres feltöltést ahol megnézték h a vese rendesen kidolgozza a vizeletet vagy a tágulatba is raktároz,de szerencsére negativ lett. nálunk sajnos idáig ahányszor mentünk mindig volt baci már tiszta frászba vagyok h megint adnom kell neki a gyógyszert, megint hasmenés, étvágytalanság, nem könnyű. Állítólag mivel ez a vizsgálat negatív lett másfajta kezelést fog javasolni a főov. ápr. 7-én kell megint mennünk ha addig nem érzem h megint nem stimmelnek a dolgok.

Tehát mi eddig ezeket tapasztaltuk meg, de nagyon rossz dolog ez.

Jobbulást minden egyes babácskának

anyukáknak meg kitartást és sok erőt kívánok!

üdv. 9 hós baba anyukája

2009. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó válaszadó vagyok, sajnos megelőzni nem tudod :( mert ahogy elvégzi a lányom a dolgát tisztába teszem és ennek ellenére nem tudom kivédeni, ja és természetesen a mosdatásnál is figyelek h semmi szín alatt ne kerüljön be a vezetékbe, de sajnos ez felszáll magától . Mi szedtünk már suprax-ot, zinnat-ot, cedax babyt, sumetrolim-ot, augmentint, aktil-duo de ezt csak 1x adtam be és allergiás lett tőle. Szóval elég széles a paletta de egyik sem hozta meg teljesen a gyógyulást.

üdv.

üdv.

2009. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!