Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem fogzik a 16 hónapos...

Miért nem fogzik a 16 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
8 foga van, alul 4, felül 4. Legutóbb az alsó két foga bújt ki, akkor 12 hónapos volt. De azóta semmi. Normális ez? Ilyen sok idő is eltelhet míg újabb foga kibújik, vagy gond lehet? A D-vitamint rendszeresen kapja. Köszi a válaszokat.
2011. márc. 10. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahány netes oldal, annyiféle infó van erre vonatkozólag:

15-16 hó között - négy első zápfog

20-24 hó között - négy szemfog

36 hó - négy hátsó zápfog

[link]

# 14-20 hónapos kor között először általában az alsó, majd a felső kisőrlők bújnak ki, majd a négy szemfog következik, de sok babánál előbb a szemfogak bújnak és csak utána a kisőrlők

# 24 hónapos kor körül jönnek ki a nagyőrlők

# 36 hónapos korban bújnak elő a hátsó zápfogak

[link]


Nyugi, az biztos, hogy nem marad örökre 8 fogú a kislányod. Szerintem hamarosan jönni fognak azok a rágófogak.

2011. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom h 2éves korit bújik ki az összes. Lehet h pár hét/hónap múlva jön egyszerre akár 6 is. Nekünk 1hónap alatt jött ki szintén 6, most 8hós és 8foga van.
2011. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én 16 hónapos kisfiamnak 6 foga van. Mindig párosával jött neki, 10 hónaposan alul kettő, 2-3 hét múlva felül kettő, majd pár hét múlva megint alul kettő, de azóta semmi. Én még nem kezdtem el aggódni, biztosan kinő a többi is.
2011. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15 hónapos kisfiamnak is 8 foga van,alul-felül 4-4.

Ne aggódj,hamarosan bújik majd a többi is.

Nálunk,ahogy elnéztem az inyét,kb.4 fog jönni egyszerre.

2011. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hááááát...kislányom 14 hónapos és van 2 foga alul. Ennyi. Ez a két fog 11 hónapos korában bújt ki. Mondjuk látszanak fehér "foltok" felül is, és lent is, úgyhogy reménykedem, hogy egyszer csak lesz neki több (igazából azért zavaró picit, mert bár ügyesen eszik mindent, a kevés fog miatt vannak ételek, amiket nem tud elrágni)
2011. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!