Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én nem találok sehol...

Csak én nem találok sehol gesztenyés és meggyes babakaja receptet (ha valaki tud ilyet irja meg)? Mikortol lehet ezeket adni mert én 4 hotol hallotam de máshol meg késöbbre teszik és a banánal mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Receptet nem tudok sajna (még), írd be google-be és biztos ad ajánlatokat! A szilárd kajci bevezetésről pedig van egy jó táblázat [link] Erre szerintem jól lehet támaszkodni. Jó étvágyat :)
2009. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez jo és akkor miért van 4hos kortol szilva és banán a bébikajákban na meg körte?
2009. febr. 19. 12:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kb.5 hónapos korától adok neki gesztenyét.Eleinte almával adtam,most már csirehúst is adok hozzá.Én úgy csinálom,hogy friss gesztenyét veszek,a héját bevágom,felrakom főni,mikor szétnyíltak,leöntöm a vizet egy kicsit hagyom hűlni.utána megpucolom adok hozzá egy hámozott darabokra vágott almát előre megfőzőtt 1 adagnyi csirkemellet és az egészet újra felteszem főzni addig amíg a gesztenyét nagyjából szét tudom nyomni kanállal.Majd botmixerrel pépesítem az egészet.A kisfiam nagyon szereti.
2009. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az nagyon jó, ahogyan az előttem szóló írta! Mi is almával, mellehússal keverjük a gesztenyét, általában szeretik a babák. Mi még szoktuk alma helyett barackkal vagy meggyel, mert elég tömény a gesztenye.

Meggyet szinte bármilyen gyümivel keverhetsz, jó meg székletlazító. Mi banánnal, körtével szoktuk, mert ezek fogósabbak, így sosem fogják meg a bébim pociját. Amúgy pedig gesztenyével, krumplival, céklával és húsival adom. Mással nem próbáltam.

Mindezeket és 6 hónapos kora óta adom, de ez is megoszlik, mindenki máshogy csinálja.

Küldök neked egy listát a hozzátáplálásról, mi nagyjából ehhez tartjuk magunkat. Nem emlékszem honnan szedtem le úgyhogy linkelni nem tudom, de elküldöm e-mailbe.

2009. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,az utolsonak külön köszi a táblázatot!!
2009. febr. 19. 12:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Valaki elmagyarázná nekem hogy miért vannak olyan dolgok a 4honapos bébiételekbe amiket a neten találhato táblázatok késöbbi életkortol ajánlanak?Most akkor ezeket a bébiételeket lehet adni 4 ho-tol vagy csak késöbb?
2009. febr. 19. 12:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak a konzerv bébikajákban, mert ott egészen más konyhatechnikával tudják feldolgozni az alapanyagokat, mint mi otthon. Ezeket nyugodtan adhatod a babádnak.
2009. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!