Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos babámnak csak...

13 hónapos babámnak csak gombát nem szabad adni vagy olyan ételt sem, amiben gomba főtt?

Figyelt kérdés
Pl. gombás tejfölös hús szaftját eheti?
2011. márc. 8. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Én nem adnám a 21 hónaposomnak sem. Nagyon nehéz étel. Főzés közben vedd ki az ő részét -szaftos hús-, aztán tedd bele a gombát. Csak jótanács, nem kritika.
2011. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a szaftját odaadnám neki, meg a husiból is adnék.
2011. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. A husit úgy értem, hogy gomba nélkül.
2011. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

14 vagy 15 hónapos lehetett a kisfiam, amikor adtam neki milánói makarónit, pár kis szeletke gomba volt benne. Csak utólag kapcsoltam, hogy a gombát még nem is ehetné... De úgy tolta befelé, hogy öröm volt nézni. És semmi baja nem lett tőle.

Én azt mondom, hogy gombapörköltet értelemszerűen nem adnék még neki, de ha csak a szaftjáról van szó, vagy ilyen ételről, amiben elvétve látsz csak gombát, akkor szerintem az mehet.

2011. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én már 1éves kora óta adom a kisfiamnak a gombát, és nagyon szereti, most 18hónapos. Megkérdeztem annak idején a doktor néninket azt mondta nyugodtan adhatom Neki.

2011. márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom a gombát azért nem szabad adni, mert nagyon nehezen emészthető még felnőtteknek is (néha tapasztalom magamon is). De az a szaft amiben gomba főtt az úgy gondolom nem ez a kategória. Lehet, hogy én értelmezem rosszul az első választ tekintve.
2011. márc. 8. 13:37
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem azért az első válaszoló túlontúl óvatos...
2011. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
a gombát 3 éves korig nem tudja megemészteni, tehát nem nyer ki belőle semmi tápanyagot a szervezete, de a húsból nyugodtan adhatsz. Én gyakran főzök gombás húst, kisfiam mindíg eszik a húsból, meg kicsit a szaftból is, 1,5 évesen kapott először belőle, nem lett tőle semmi baja. Sztem próbáld ki kis mennyiséggel.
2011. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!