Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kellene csinálnom?

Mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés
A napokban el szeretnénk menni vásárolni.Kellene egy pár ruha és jól esne egy kis kikapcsolódás.Anyukán vigyázna a babára addig.Nincs vele sok baj,tudja ha nyűgös hogyan nyugtassa meg.Tápszeres baba,6 hónapos.Nem egész napos lenne(mondjuk 11-18 gondoltuk).Csakhogy nem merem itthon hagyni,vinni macerás(ez már tuti).
2011. márc. 7. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Menjél nyugodtan!


Ha a mamával jól megvan, el tudja látni, meg tudja nyugtatni, akkor menjél. Ebből az időből úgyis aludni is fog, tehát azzal is kevesebb a "nélküled" töltött idő.


Magadban rendezd le először ezt, de úgyis nála fognak járni a gondolataid.


Azért merek neked ilyen bátran tanácsot adni, ami még anonimként sem szokásom túlzottan, mert én már túl vagyok ezen. 5 hetes volt, mikor trombózis gyanú miatt szinte egy egész napot távol voltam tőle, majd 5 hónapos volt, mikor mennem kellett hagyatéki tárgyalásra. Először a férjem volt vele, de másodjára a mama. Kicsit sírtam mikor hazaértem és átölelt, de ennyi. :-)

2011. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
A lényeg, hogy először magadban rendezd el a dolgot! Ez egy ördögi kör...az én babám 6 hónapos, de a mai napig alig merem valakire rábízni, de mégis megteszem! De csak azokra bízom, akikben 100%ig megbízok! Szükséges, hogy néha, csak egy pár órát nélküle töltsél! Ettől még nem vagy rossz anya! Kell egy pár óra arra, hogy feltöltődjön az ember! Ha meg végképp nem tudod magadban elrendezni ezt a dolgot, akkor nyugodtan vidd magaddal! Mivel nekem nem sok segítségem van napközben, így mindig együtt megyünk szinte mindenhová! Megoldható! Kitartás, s tedd meg az első lépést!
2011. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A gyerek az első,tudom.És valóban egy ördögi kör ez,mert ha elmegyünk akkor aggódni fogok,ha nem akkor tuti,hogy szépen el lenne és kicsit marcangolnám magam,hogy simán elmehettünk volna.

Úgy gondoltam mindent anyu keze alá teszek,előkészítek.Neki csak annyi a dolga,hogy megetesse,elaltassa és ott legyen vele.

Tényleg nem tudnánk vinni,mert ok,hogy a plázában van pelenkázó a Wc-ben és tettőszék az étteremben,de hol melegítek kaját,és különben is boltból be boltból ki hurcolásszuk szegényt.Ezért lenne neki a legjobb itthon.

2011. márc. 7. 11:17
 4/10 krisztivan ***** válasza:
100%
6 hósan már nagyon fogja élvezni hogy nem csak téged lát.Az én babámat már 4 hósan a nagyira kellett hagynom mert fogászatra tényleg nem vihetem.Ráadásul nem is otthon voltak ,hanem a nagyiéknál.Gyerekem úgy elvolt mintha mndig is ott lakott volna.Nagyi persze kinyalta a fenekét is és ezt minden baba szereti.Menjél és ne parázz,jó anya vagy!
2011. márc. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tényleg mindenre gondoltam,és telefonon is beszélnénk úgyis.Úgy gondoltam,hogy hozzánk jönne anyu és nem mi vinnénk a babát,mert azért nálunk mindent megtalálnak majd és mégis csak az otthona.Inkább anyu alkalmazkodik.Azt mondta,hogy ő elvállaljs,de még azért is bűntudatom volt már,hogy csak vásárolni megyünk és nem valami fontos dolog miatt kell babára vigyázni.Pl már anyósomra nem hagynám,mert ő egy kezemen meg tudom számolni hányszor nézze meg az unokáját,anyu meg egy héten van hogy 3-4 szer jön hét végén meg mi sétálunk le.
2011. márc. 7. 12:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menjetek vásárolni! Ismeri anyukádat, semmi gond nem lesz, nem megy a Pici idegen helyre, élvezni is fogja a mamával töltött időt! Az első alkalom nehéz, mert én is így paráztam, hogy mi lesz. Ráadásul nekem ikreim vannak, a mamák mégis el voltak velük. Lassan 2 évesek, de minden szerdán délután kimenőt kapok. Jobb nekem is, hogy kicsit kimozdulok, feltöltődök, szinte új emberként megyek haza. Persze valamit mindig veszek Nekik :)

Otthon a Mamával, nem is lehetne ennél jobb helyen. Gondolj bele, meg is fázhatna, kényelmetlen lenne neki, a nagy tömeg, meg nehogy elkapjon valamit. Jó vásárlást! ;)

2011. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon,nagyon,nagyon ügyes,okos volt a pincurkám,nagyon jól érezte magát mamával,nem volt semmi gond,végül is 1 órát csúsztunk majdnem,mert 18:45 körül értünk haza.Mi is nagyon jól éreztük magunkat,vásároltunk,nézelődtünk.Hívtam őket egy párszor,de tényleg minden rendben volt.

Minden jól alakult.

Szép napot Nektek!:-)))))

2011. márc. 11. 08:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amióta megszületett a babám minden héten egy napot anyukám, vagy a párom anyukája vigyáz a kicsire, mert tanulok esti tagozaton. Soha nem volt semmi gond, nagyon jól elvan a mamákkal! Én is mindent a kezük alá szoktam készíteni, és mindent tudnak hogyan kell csinálni. Nyugodtan menj csak el, ennyi neked is megjár!
2011. márc. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha minden jól ment akkor ezután tesék sürűbben kimozdulni,hidd el késsőbb nem fogod megbánni!

Én még olyat is csináltam,hogy fürdetésre odahívtam anyumat 1-2 x,megnézte,hogy fürdetek vagy ő fürdette én meg osztottam az észt és néha kimenőt adunk Apával magunknak:mozi,vacsora stb!Ezek kellenek a házasságnak néha meg szerintem a babának is jót tesz meg persze mamának is!

2011. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Menjél nyugodtan, légy emberek között is...

Én is mennék már csavarogni, nálunk is vigyázna rá anyám (2 hónapos)...Dehát......

2011. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!