Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meglehet tanitani egy 5honapos...

Meglehet tanitani egy 5honapos babat arra, hogy maga jatszon vagy, hogy ellegyen maga is?

Figyelt kérdés
5honapos a babam,legtobszor csak velem van el,mert ha leteszem elvan olyan 15pecig,neha 30percig is.de legtobszor a karomban van,erre mindig azt mondjak nekem,hogy nem hordhatom mindig a karomban,mert megszokja,mert muszaly hagynom magara is,hagy jatszon.ez minden ok,hagyom is jatszani ha akar,de sirni nem akarom hagyni.persze erre is mindenki mast mond.most akkor hagyjam sirni,vagy ne?persze nem minden nyoszorgesre ugrok,de azert sirni nem szeretnem hagyni.5honaposak mar tudjak az anyu gyenge pontjat?Picit tobb a kerdes;)
2009. febr. 18. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogyne tudnák:-) Okosak ők már ebben a korban!

Jó lenne, ha eljátszana egyedül, de persze van baba, aki nem marad el. PRóbálj olyankor mellé ülni, foglalkoztatni, mesélni neki, játszani valamivel, kukucsoljatok, tornázzatok. Ha nyügős, mardj a látómezejébe, beszélj hozzá, akkor lehet tovább ellesz anélkül, hogy tartogatnod kéne. Előbb utóbb nagyon nehéz lesz tartogatni...

2009. febr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

ilyen idős babák nincsenek sokat el egyedül. mi mindjárt hat hónaposak leszünk de 30 perc maga a csoda. mászni ugye nem tud csak forog és nyilván unja magát a tiéd is azért sir. én azt találtam ki hogy viszem mindenhová a lakásba magammal ha ágyazok oda ha rendet teszek bárhol oda. multkor még a klotyó tisztitását is végignézte és érdekelte:-) ez egy nehezebb korszak de amint képes lesz helyváltoztatásra nekünk is könnyebb lesz. addig meg marad a cipelés.

multkor pl. vasaltam mikor elkezedett sirni ott volt előttem de mondtam neki most bizony még ezt az öt percet kibirja mert én a vasalást bizony befejezem. befejeztem felvettem. rá kell jöjjön időnként várnia kell. látta hogy ottt vagyok tehát egyedül nem volt. igy oldottam meg. de vannak helyzetek amikor nem tudom felvenni: kakilás, zuhany, tele a két kezem, öt percbe nem hal bele.

nálunk ez van kitartás!:-)

2009. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hat az mar most nehez 8kilos.;))persze sokszor lent vagyok vele a jatszoszonyegen,ebbolo all az egesz napom;))csak fozesbe nem tudok belekezdeni.en is mar ugy erzem,hogy sokszor mar csak ugy sir,csak felek,hogy elrontok valamit ha hagyom egy par percet sirni.
2009. febr. 18. 13:09
 4/9 A kérdező kommentje:
nalunk is ez van,mindenhova viszem,hogy legalabb a szemem elott legyen,ha sir is.ugy latszik akkor marad ez nekunk meg egy par hetig,mig el nem kezdenek maszni,jarni.igen ahogy irod kitartas nekunk;))
2009. febr. 18. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Nem volt kicsit felkapkodva a babád?

Mert akkor szokott ilyen probléma lenni.


Az én kislányom 4,5 hónapos és gyönyörűen eljátszik egyedül a játszószőnyegen akár 1-1,5 órát is. Így van időm főzni, mosni, takarítani, stb.

Ha meg kimegyek a konyhába, sokszor berakom az etetőszékbe (dönthető), ott is jól elvan.

Abszolút nem sírós, boldog kiegyensúlyozott baba, viszont én nem engedtem a nagymamáknak se, hogy állandóan ölbe kapkodják.


Ja, és attól, hogy pár percig sírni hagyod, nem lesz semmi baja, nem sérül sem a lelkivilága, sem a személyisége.

2009. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne gondold, hogy jobb lesz ha mászik, meg menni akar. Állandóan azt kell lesned mit produkál éppen, miben esik el, mit húz elő a fiókból. az enyém rendszeresen az asztal alá bújik, aztán meg fel akar állni és beveri a kis kobakját. Ja és a zsinór az minden mennyiségben, tépné húzná sőt még rágná is:)
2009. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
13:15nek.nem lett felkapkodva.de amikor mar nagyon sirt fel vettem.es a dokim szerint is minnel tobbet van hordozva annal erosebb lessz lelkileg kesobb.fel evig nem lehet elrontani,es most probalom lassan tanitani arra,hogy mit lehetes mit nem.erre kerdeztem ra most.es az en babam is kiegyensulyozott baba.nehogy azt hidd,hogy most,hogy allandoan sir,nyuszorog.csak egyszeruen tobbet szeretne velem lenni.dokitol is kerdeztem es azt mondta erre,hogy minnel tobbet akar a baba mast es mast csinalni annal hamarabb tanul es fejlodik.de azt hiszem,hogy most mar szeretnem onnalosagra is tanitani ami neha megy is meg nem is.
2009. febr. 18. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Az írásod alapján azt éreztem, h' inkább a környezeted bizonytalanít el, h' vajon jól csinálod-e. Mindig csak magadra hallgass! Egy öt hónapos baba még mindig picinek számít (persze nem a súlya), és nem lehet elvárni, h' sokáig egyedül legyen. Ha más baja nincs is, egyszerűen unatkozik. Te vagy neki a világ. Ahogy egy előző válaszadó is írta, amikor már képes önálló helyváltoztatásra, sokkal jobb lesz a helyzet, mert egyedül is meg tud oldani bizonyos dolgokat (eléri a játékokat, forgolódik, más szemszögből is látja a világot). Az én lányom hat hónapos, már kúszik, és üldögél a pihenőszékben, és fél órákat játszik magában. Sokat vigyorog, beszélget. Ehhez képest az első három hónapját kézben töltötte, sosem hagytam egyedül sírni. A törődéssel és a szeretettel nem lehet elrontani egy gyereket.
2009. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom.
2009. febr. 19. 02:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!