Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 1.5eves, meg nem tud...

Kisfiam 1.5eves, meg nem tud beszelni csak mondogat egy par szot, de mindet ert es az o nyelven mindet ugy megmagyaraz, hogy meglehet erteni! . Bolcsibe szeretnem adni, nem tudm az kovetelmeny, hogy tudjon beszelni? Vagy egyaltalan mik az elvarasok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy belekontárkodom,nem tudom hogy egy bölcsiben mik az elvárások,-bár szerintem a kiválasztott bölcsiben megkérdezhetnéd- de azt tudom,hogy 1,5 évesen nem fog ódákat mondani:) Az enyém mondja,hogy :apa,anya,Tiszi(Trixi a nővére),tente, hamm,dádá,heló,baba,te(kell),ama(alma-minden ami gyümölcs),ez,ide. Ennél több egy 1,5 évesnek nem is kell. A nővére pedig 1,5 évesen még csak az apát és a pápát mondta.
2010. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem szabad erőltetni,hogy beszéljen...menni fog az neki később ne aggódj!Csak egy kis idő kell hozzá...nem egyformán fejlődnek a kicsik.Én például anyáék elmondása szerint már egy éves koromba nagyon sokat beszéltem..öcsém még kétévesen is alig akart.De nem lett belőle probléma..:)
2010. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem ne aggódjál. A bölcsiben nem tudom ugyan hogy mi a szabály de nem lesz semmi gond ha még nem tud beszélni.

Még régen anyukám mesélte hogy ő 3 éves koráig nem tudott beszélni de akkor már teljesen és érthetően kezdett el. Mindenkinél más a fejlődés gyorsasága. Kinél a beszéd van korábban másnál meg valami más.

2010. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sya! Az én kislányom 1éves és 3 hónapos volt amikor bölcsibe adtuk nincs ilyen követelmény, életkorának megfelelő csoportba osztják be és ott majd tanítgatják őt. Egyáltalán nem számít hogy mennyit beszél. Minél többet van közösségben és hallgat beszédet annál jobb neki. Sokat fog fejlődni a bölcsiben minden téren és kialakítanak egy napi ritmust is neki. Add be nyugodtan mert követelmények nincsenek. Én maximálisan megvagyok elégedve a bölcsödével. Úgyhogy semmi izgalom. :)
2010. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!