Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nagy baj ha 7hónapos...

Mennyire nagy baj ha 7hónapos fiam nem hajlandó csőrös itató pohárból inni, csak cumisüvegből?

Figyelt kérdés
vettem neki,nuby,szilikonos,csöpögés mentes,de egyszerűen nem iszik belőle.Néz rám hogy "most mi van",mikor odadom neki,nézegeti,de kiveszi a szájából,nem szivja,miért?Nyilván nagyobb-szélesebb mint a cumifej,de hiába próbálkozok.nagy baj ha nem iszik ebből?vagy mikortól kéne ilyenből inniuk?Vagy maradhat a cumisüveg?Meg még nem iszik egyedül,fogja persze,de közbe én is tartom neki,mert néha elbillen,és kiesik a kezéből.
2011. márc. 4. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy baj... :) Dehogyis az! Ezek csak olyan dolgok, aminélkül tökéletesen fejlődhet egy kisgyerek, jó, ha vannak, de akkor sincs gond, ha nem használjátok. Eleve máshogyan kell szívni, mint a cumit... ezt is meg kell tanulni, rá kell jönni a technikájára.. Ehhez meg idő kell, nem megy egyik napról amásikra :) Az én lányom nem is ismerte a cumisüveget és a csőröst sem, rögtön pohárból itattam, ahogy elkezdtem a hozzátáplálást... nem hinném, hogy lemaradt volna emiatt valamiről :)
2011. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
MOST kell tanítani rá és gyakoroltatni... Én egy évesen akartam rászoktatni, de már nem érdekelte, csak dobálta. Szóval nekünk kimaradt :) Cumisüveg után rögtön a pohár jött :)
2011. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is most küzdök ezzel a dologgal. De nekem sem fogadja el a 8hós kislányom...
2011. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,akkor kicsit megnyugodtam:)Már kb 2-3hete megvan,néha odadom neki,de miután félperc alatt elhajitja,igy már mostanába inkább nem is adom oda neki,de azért próbálkozok,de akkor nem aggódok ha esetleg nem inna belőle.Phárból nem itatom,mert az 1év lenne még inna,meg abból mégúgyse tud,magára önti/húzza,a kanalas gyógyszerek is kész katasztrófa mikor bekell adnom neki.....
2011. márc. 4. 13:14
 5/9 A kérdező kommentje:
inkább úgy irom,hogy pohárból MÉG nem itatom azért amit leirtam:) De ha nagyobb lesz és ügyesebb nyilván abból fogom.
2011. márc. 4. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:
én 8fél hós fiam inna belőle, de fuldoklik :S
2011. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 15 hónapos két féle csörös pohara is van , de egyiket sem fogadja el. Már fél éve elő-elő veszük próbálkozunk, de mikor délután 5-ig nem iszik semmit akkor mindíg visszajön a cumisüveg.

Persze addigra annyira szomjas, hogy megiszik 1,5 dl vízet vagy teát.

2011. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én 8 hónaposom csak rágcsálja!:)(jön a foga)
2011. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.AZ én fiam is rágná,neki is jön a 3.foga,igy mindent rág....én se "szórakozok"már ezzel,mert semmit nem inna ha ebből kéne,naponta fél liter folyadékot iszik.
2011. márc. 4. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!