Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos lányom folyton...

15 hónapos lányom folyton piszkálja a mellem. Hogyan tudnám leszoktatni erről?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy viccesen hangzik a kérdés, de nekem komoly problémát jelent. Még szoptatok napi 2x, a harmadikról is kínkeservvel szoktattam le kb. 1 hónapja. Őszintén szólva szeretném elválasztani, de azt sem tudom hogy fogom kivitelezni. Szóval a lényeg, hogy rendszeresen benyúl a ruhám nyakánál és piszkálja a mellem. Az egy dolog, hogy nyilvános helyen is csinálja... De néha belemélyeszti a körmét a mellbimbómba, vagy megszorítja, és olyankor csillagokat látok. Egyébként is nagyon idegesítő, hogy állandóan taperolják a mellem:)

Esetleg volt ilyen másnak is? Mit csináljak, hogy leszokjon róla? Segítsetek, kérlek.


2011. márc. 2. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A szopásról szoktasd le,már nincs szüksége rá ebben a korban. Valószínű,hogy csak cumizik inkább,és unatkozik,azért karmol.
2011. márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát azért szopizik még, nem csak cumizik. Egyébként nem aközben piszkál, hanem csak simán ha mondjuk az ölembe ül. Gondolom biztonságérzetet ad neki.

Mindenesetre igazad van, le kellene szoktatni.

2011. márc. 2. 21:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom is 15 hós! Én nem akarom leszoktatni, nálunk olyan jól bevált helyzetek vannak! ÉS nekem soha nem is kér cicit ha nem itthon vagyunk!Még mamáéknál szokott de ennyi!


Viszont nekem is piszkálta (igaz szopi közben a másikat),de én mindig felszisszentem, meg ha nem altatásnál csinálta akkor el is mondtam neki hogy ez fáj anyának...De én össze is rezzenek olyankor!Viszont nekem úgy szopik hogy közben a másikat simizi, néha engem is zavar....


De én a szopiról nem akarom még leszoktatni!Persze ez nem követendő példa, csak nekünk még mindkettőnknek jó! :)

Szóval a válasz, hogy mondd el neki, nyilván többször kell, de lássa rajtad, hogy rosszul esik, és hallja is!Megértik már! :)

2011. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktattam le, hogy néha a szopizás után forralt mézes tejet adtam neki cumisüvegből. Egy idő után már nem is érdekelte a cici, kérte a cumisüveget. 13 hónaposan szokott le.

Azt, hogy ne cicizzen, próbáld meg valami mással helyettesíteni, kis plüsst szerettess meg vele, vagy kendőt, vagy puha gumis játékot.

2011. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%

Mi a feneert engeded egyeltalan hogy a melledhez nyuljon?!

Nem ertelek!

A mell nagyon erzekeny! Hogy is lehet olyasmit megengedni, hogy a mellbimbod szoritsa es megkarmolja????!!!! Normalis vagy?

Nagyon rossz hogy egyeltalan engedted hogy ez megtortenjen.

Ugy nyakon vagnam, hogy tobbet majd nem kene azon gondolkodni hogyan szoktasd le!

Egyszeruen ne engedd, hogy hozzad nyuljon!!!!!!!!!!

Erted????!!!!?!!

2011. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"kedves" utolsó. Te normális vagy? Megütnél egy babát????

Kösz, hogy válaszoltál, legközelebb inkább tartsd magadban a véleményed.

Nyilván nem engedem neki, mindig elveszem onnan a kezét és mondogatom is, hogy nem szabad mert fáj(ezt már nem neked írom, hanem az értelmes válaszolónak). Eddig semmi eredménye, de nem hagyom abba. Kipróbálom a plüss állatkát is. Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 2. 21:45
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
A barátnőmnek ugyanezt csinálja a lánya, de én látni sem bírom, engem hihetetlenül irritál. Néha az én fiam is bepróbálkozik (19 hós), de mikor elkezdte, én mindig megfogtam és elhúztam a kezét, és mondtam, hogy nem, ne piszkáld. Elég gyorsan leesett neki. Ha nagyon piszkálhatnékja van, akkor adok a kezébe valami mást, amit morzsolgathat. Szerintem ha következetesen tiltod le lehet róla szoktatni.
2011. márc. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt kellene tudatosítani benne, hogy szopizás oké, de a kézzel való piszkálást nem szabad. Az én fiam is csinálta ebben a korában, de szóltam neki, hogy fáj anyának, nem szabad. Megértette. Azóta, ha meg akarja érinteni azt, ami neki olyan sokat jelent, jelentett születésétől fogva, akkor óvatosan megsimítja, és mosolyog, közben mondja, hogy anyaanya. :) Más valószínűleg ezen is kiakad, nem érdekel. Nyugodt, békés, kiegyensúlyozott 2 éves kisfiú. És ő is szopizik még naponta 2-szer.

Szólj rá, hogy fáj, és erősebb fogással told el a kezét.

2011. márc. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is, ki fogom próbálni amit tanácsoltatok!
2011. márc. 3. 09:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam 13 hónapos, és pont ezt csinálja!De én még napjában többször is szoptatom, nem tudom,hogy fogom leszoktatni!És emellett meg nagyon válogatós, ma is alig evett valamit...Szóval,sajnos tanáccsal nem szolgálhatok,de tudd, hogy nem vagy ezzel egyedül.
2011. márc. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!