Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bőlcsöde mellett, vagy ellene?...

Bőlcsöde mellett, vagy ellene? Azok véleménye érdekelne leginkább, akik nem mennek vissza dolgozni!

Figyelt kérdés
Ha itthon maradtok a picivel és nem adjátok bölcsibe, miért döntötök így? Azok tábora is érdekelne, akik szintén nem mennek vissza dolgozni, és mégis bölcsis a baba! Nem tudjuk eldönteni férjemmel, hogy menjen, vagy maradjon a lányom itthon, velem. Nekem mindenképp vissza kell mennem dolgozni, de megoldható lenne a babám felügyelete, felváltva dolgoznánk, így nem kellene sem bölcsi, sem babysitter. Viszont azt is szeretném, ha járna bölcsibe, gyereknek gyerek a barátja, szokták mondani... Mindennap csak velem van, vagy apával, meg persze a játszótér, szerintem neki is jó lenne, ha a megismerne még több vele egykorút, ha együtt játszanának nap mint nap. Viszont, azt hiszem már lekéstük a bölcsibe íratást, így nem tudjuk mi lesz. Másfél éves a lányom, idáig teljesen amellett voltunk, hogy ne menjen, most viszont gondolkodunk. Igazából kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ha beadtátok miért, és ha nem miért a gyermeketeket bölcsibe. És nem amiatt, mert melóznotok kell! Köszönöm!
2011. márc. 2. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Sosem éretttem abölcsiellenességet, szerintem abölcsi sokkal jobb, mint később az ovi.

A fiam 21 hónaposan lett bölcsis, mert tanultam nappal, aztán pár hónapot itthon volt megint és 2,5 éves múlt, amikor visszamnetem dolgozni.

Onnantól járt megint bölcsibe.


A kics-2,5 évesen fog menni bölcsibe.

Először úgy volt, hogy kettő (jövő héten lesz), de ha visszamennék most. ketölteném a vagy 5 nap szabim, majdnem nyár lenne, nem tudnék elmenni szabira....



Én abszolút bölcsipárti vagyok.

2011. márc. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ha otthon maradok nem adom bölcsibe. Többek között azért sem, mert sajnos telve vannak és nagyon sok anyukának viszont muszáj beadni, hiszen vissza kell menni dolgozni.
2011. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem találok munkahelyet, akkor maradnak itthon a lányok. Nálunk csak igazolással veszik fel a gyerekeket a bölcsibe. Ha nincs munkahelyi igazolás, akkor nem mehetnek bölcsibe.
2011. márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a védőnő ad egy környezettanulmányt, mi szerint ő ajánlja a gyerek felvételét, akkor felveszik a bölcsibe.


Nekem először a nagyobbik, akkor 26 hónapos gyermekem ment bölcsibe, azért mert hiába voltam velük itthon (van egy 14 hónappal fiatalabb öccse), mégsem tudtam kielégíteni a gyerekek között eltöltött idő utáni vágyát. Visszahúzódó, idegenek előtt nagyon megszeppent, kifejezetten antiszociális gyerek volt, persze mellettünk kiegyensúlyozott, jó kedvű, nagyon önálló, szépen fejlődő gyerek volt, csak mások előtt voltak vele az előbb felsorolt gondok. Végül rádumált a férjem, hogy adjuk be délelőttre bölcsibe, próbáljuk ki, hátha jó lenne neki is, jó lenne nekünk is (akkor lenne időm az öccsére is rendesen). Nagyon bejött. Egészen kivirágzott, mondjuk nem egy nagyhangú gyerek még most sem, de szerzett magának barátokat, elfogadta a gondozónőit, szeret nagyon járni bölcsibe. Közben kiderült, hogy ismét várandós vagyok. Kisfiam most lett 17 hónapos és eljutottunk arra a pontra, hogy minden energiám kevés az ő figyelmének lekötéséhez, lefárasztásához, ráadásul hatalmas hisztirohamokkal tudtam csak elrángatni a bölcsődéből, mikor vittük a nagyobbat be. Végül úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk vele is, hátha jobb lesz így. Mondanom sem kell még beszoktatni sem kellett, él és virágzik, imádják, hogy együtt vannak, elköszönni sem akarnak tőlem, úgy rohannak be a szobába a bölcsibe. Délben, mikor megyek értük csalódottak, hogy haza kell jönniük. Náluk nagyon jó dolog a bölcsőde, egy hátránya viszont van, rengeteget betegeskednek. Erre viszont azt mondta a gyerekorvos, hogy teljesen mindegy, hogy mikor kezdjük el a közösségbe való szoktatást, a betegségeken előbb- utóbb át kell esniük.

2011. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is a bölcsi mellett vagyok, azonban "remélem", hogy nem lesz bölcsis a fiam. Ez azért írom így, mert tervezzük a kistesót, és elvileg, ha addig pocakos leszek, akkor nem fogják felvenni a bölcsibe, mert nem megyek vissza dolgozni, és kell a munkáltatótól a papír. Egyébként meg ha lehetne, akkor is beadnám bölcsibe, legalább lenne időm a picivel foglalkozni... majd meglátjuk mi lesz. Ha nem jön a kistesó, akkor 22 hónaposan fog bölcsibe menni (ha egyáltalán felveszik). És ahogy olvastam a kérdésed, egyből az jutott eszembe, amit közben te is írtál, hogy "gyereknek gyerek, felnőttnek felnőtt a barátja"
2011. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia!

Most tavasszal ment volna bölcsibe a kisfiam (20 hónapos), mentem volna vissza dolgozni. Viszont újra babát várok, 9 hetes vagyok, így nem megyek vissza dolgozni, néhány hónapra nem érdemes (olyan a munkahelyem). Tehát bölcsibe sem megy a kisfiam. Nem is kérdeztem a bölcsit, de automatikusan a munkaviszonyról beszéltem a vezetővel, úgyhogy gondolom, ha nem fogok dolgozni fel sem veszik Őt szerintem. (meg fogom ezt kérdezni)

Viszont nem rég olvastam egy cikket (be akartam linkelni, de nem találom), amiben azt írták, hogy 3 éves koráig nem együtt játszanak a gyerekek, csak egymás mellett. Addig nincs igazából szüksége, csak az édesanyjára és a családjára. Utána kezdenek el a gyerekek gyerek társaságot igényelni.

De az én kisfiam is olyan, mint az előző válaszolóé, hogy amíg itthon van velünk nagyon okos, szófogadó, rendes gyerek, tényleg egy angyal. Viszont ha más emberek (főleg gyerekek) közt van, akkor sír, elbújik, nem tud magával mit kezdeni. Érezhetően nem érzi jól magát mások társaságában. Ezért gondoltam, hogy mégis kéne majd egy kis bölcsi neki, ha nem is egész napra. Meglátjuk, hogy működhet-e így nálunk vagy sem, majd megkérdezem.

Szóval ez a kérdés igazán gyerek, szülő és környezet függő.

2011. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan dolgozom azért lett 21 hónaposan a kisfiam bölcsis, de ha itthon lehetnék, akkor is szívesen vinném. Ezt az elmúlt egy év tapasztalata mondatja velem, ugyanis nagyon jól érzi magát és rengeteg jó dolgot tanult. Pár hónap után verseket mondott, sok mindenben önállóbb lett és ott az egész nap róluk szól. Nem takarítgat, főz , mos a gondozónéni. Ezt én itthon nem tudnám megadni neki és a nap 24 órájában lekötni a figyelmét, játszani vele stb. Mellesleg a gyerekek között nagyon jól érzi magát, sok kis barátja lett, akiket gyakran emleget otthon is. Az persze megint más dolog, hogy ha nem dolgoznék, nem mehetett volna bölcsibe helyhiány miatt. Csak a dolgozó szülők gyerekeit tudják felvenni. Nekem csak jó tapasztalataim vannak, ezért a bölcsire szavaznék.
2011. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! az én kislányom imád mások társaságában lenni, nemcsak apával és anyával. nagyszülőknél is bármikor otthagyhatom, nem igazán vágyakozik utánam. szerintem jól érezné magát a bölcsiben!
2011. márc. 2. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!