Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altathatom hason éjszaka is?

Altathatom hason éjszaka is?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 6 hetes, ennyi idő kellett, hogy rájöjjünk, hogy nem szeret a hátán aludni. Ilyenkor feszeng, nyöszörög, kalimpál kezével és lábával, ennek pedig az lesz a vége, hogy teljesen kipattan a szeme, és nem tud elaludni. Pár napja napközben hasra fektettük, és olyan szépen és mélyen aludt órákig, hogy rá sem ismertünk. De mi a helyzet az éjszakákkal? Altathatom így?
2011. márc. 2. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én altattam mindkét gyereket. (Van légzésfigyelőnk, engem az megnyugtatott.)
2011. márc. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam az első itthon töltött éjszaka óta hason alszik, már 17 hónapos.

Légzésfigyelőm nekem is volt, engem is megnyugtatott.

2011. márc. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is van légzésfigyelőnk. Egy percet nem tudnék aludni nélküle. Lehet, hogy mi is megpróbáljuk ma éjjel hason altatni, mert tényleg szemmel láthatóan jobbakat alszik így. Köszönöm!
2011. márc. 2. 08:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Függetlenül a légzésfigyelőtől: ha nincs a feje alatt semmi vastagabb anyag, amit az arca elé húzhat, ha nem túl puha a matrac, hogy esetleg az arcát belefúrná, ha nem öltözteted be éjjelre túlzottan, ha nincs a szobában éjjel nagyon meleg (22 foknál több), ha nincs semmi fölösleges dolog a kiságyban (pl. plüss játék), ami az arca elé kerülhetne, ha nem koraszülött vagy nagyon kis súlyú a baba, ha képes már átfordítani a kis arcát hason fekve, akkor nyugodtan altathatod hason a babát. Ezek, amiket feloroltam, sokkal jobban megemeliki a bölcsőhalál kockázatát, mint a hason alvás..
2011. márc. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Minden szempontnak megfelelünk. :) Köszönöm szépen, hogy mindezeket felsoroltad, így már nyugodtabb vagyok.
2011. márc. 2. 09:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, én már a kórházban hasra fordítva altattam, most 8 hónaposan alszik oldalt meg mindenhogyan. Nem volt légzésfigyelőnk, este vele egy szobában aludtunk fél éves koráig. Napközbeni alvásnál ránézek még most is.
2011. márc. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én két hetes korától altattam hason a lányomat, mert ő sem tudott háton aludni. Mindig felébredt, épp úgy mint a kisfiad. Soha semmi baja nem volt emiatt. Sőt, nagyon jó alvó gyerkőc. Imád hason aludni. Most 1 éves, de ha berakom a kiságyba háttal, rögtön hasra vágja magát és úgy alszik el.
2011. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan altathatod hason, kislányom is csak hason aludt/alszik még mindig. Van légzésfigyelőnk és mindig bekapcsolom ha alszik
2011. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató példákat! Így is örülök, hogy felismertem, hogy ez okozza Nála az alvásproblémákat. Nem tudtuk elképzelni, hogy ha tele a pocak, volt jócskán büfi, tiszta a pelus stb., mi lehet a baj. Hát ez... Köszönöm még egyszer!!!
2011. márc. 2. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!