Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba ételébe lehet tenni...

A baba ételébe lehet tenni szőlőcukrot édesítésnek? pl. Reszelt almába? Anyósom ajánlotta, de én tiltakozom ellene. Vélemények?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet, a gyógyszertárban kapsz glükózt, azt használhatod bátran, ha akarod. De felesleges, ők még érzik az izeket, nem úgy, mint mi, kár mielőbb elnyomni ezt az érzéket...
2011. febr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Nekem anyósom kristálycukrot akart, mondtam neki ezt nagyon gyorsan verje ki az okos kis fejecskéjéből!
2011. febr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. Az alma nem savanyú. De ha annak érzed, akkor inkább főzd meg az almát és ugy add oda neki. Az én lányaim csak főzve ették meg az almát.
2011. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges, bár semmi baja nem lesz tőle, ahogy a kristálycukortól sem, ugyanis az sem a méreg kategória.

De egyszerűen vegyél édesebb fajta almát!

2011. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim még főzve sem ették meg, csak gyümölcscukorral édesítve. Nyilván nem merőkanálszámra raktam bele, csak éppen annyit, hogy megegyék.
2011. febr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én a reszelt almát fahéjjal szórom és annyi. 2 évesnek.
2011. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én egy nagyon pici sima kristálycukrot szoktam rakni, a védőnő is azt mondta hogy szabad.
2011. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Minek kellene édesíteni egy eleve édes dolgot? Az alma nagyon finom magában, értelmetlen rászoktatni egy babát a túl édes ízekre.
2011. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mekkora babának?

egyébként az almához felesleges, édes almát kell lereszelni, pl. starking, az nagyon édes.

de én szőlőcukrot egyébként se raknék semmibe, akkor inkább rendes cukrot.

2011. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én a patikában szoktam venni gyümölcscukrot és azzal édesítem az ételeit. mondjuk mi az almához nem teszünk, de a teába kell neki, mert különben nem issza meg egyiket sem, és a főzéshez is azt használom. azért jobb, mint a kristálycukor, mert nem kell a bontáshoz inzulin, hiszen ez alapcukor, nem kell tovább bontania a szervezetnek, hogy felszívódhasson. de cukornak cukor, szóval tömni nyílván nem kell ezzel sem.

ja, a szőlőcukor ugyanez tkp.!

használd nyugodtan, de ha megeszi az almát enélkül is, akkor inkább ne tegyél bele.

2011. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!