Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jártas valaki a gyerektartás...

Jártas valaki a gyerektartás témában?

Figyelt kérdés
lehet rossz helyre irom,de azért ide irom,mert ez kifejezett babás rész,és gondoltam biztos van(nak)olyan,aki ebben a cipőben jár.Az érdekelne,hogy hogy állapitják meg a gyerektartást?Párom dolgozik,mostantól jelentették be,nem tusim mennyivel,mert nem vagyok beszélő viszonyba,de majd kideritem.Miből számolják?Úgyértem a fizetésének a bruttó/nettójából,vagy semmi köze hozzá hogy mennyit keres?Szerintem 80körülre van bejelentve,de nem annyit keres,hanem 200ezer körül.Ilyenkor mi van?Sajnos nagyon úgy néz ki albérletbe kell mennem a fiammal(7hónapos lesz),a lakás az övé csak,nekem sajnos csak a gyes és családi jár,igy nemtudom mi lesz.....
2011. febr. 24. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
A bejelentett (netto) fizetés 20 %-a jár maximum gyerekenként. Inkább gondold meg még egyszer, hogy megéri-e.
2011. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm,sajnos ezerszer átgondoltam,de muszáj,mióta megszületett,sőt,már terhesség alatt is ez van,gyűlölöm már,de most nem irom le miket csinál...stb,mert nagyon hosszú lenne.Meg amúgyis ma is ő mondta hogy"lehet pakolni ha nem tetszik".....szóval ha megéri ha nem,mennünk kell....
2011. febr. 24. 14:00
 3/7 anonim válasza:

Sajnos, ha nem tudod bizonyítani, hogy mennyit keres valójában, a bíró sem tud más ítéletet hozni. Majd a kérelembe írd bele, hogy neki mije van, vagyona, bankszámlája, autója, ingatlanja, stb...

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, remélem minden rendben lesz!

Egyébként nálunk a bírónő nagyon kedves volt, és szó nélkül megítélte a gyerektartást.

A kereset benyújtásához és illetékmentesítéshez a bíróságon kérj segítséget, illetve az interneten is vannak nyomtatványok hozzá.

2011. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.Ez mennyi idő szokott lenni kb még megitélik?Hónapok,vagy hetek?És ha megtudunk egyezni hogy minden hónapban fizet x összeget,akkor is bekell adni a gyerektartásra a kérelmet?
2011. febr. 24. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen birósággal kell megállapittatni a gyerektartás mértékét, mert minden más csak addig érvényes, ameddig az apa akarja, kizárólag a birósági határozat alapján tudsz hivatalosan is követelni, ha neki nincs ekdve fizetni.
2011. febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80 után kapod. Anyum is így kapta utánunk, összesen 18 évig:( mert direkte nem keresett normális munkahelyet apukám, inkább hazavitte a pénzt az új asszonynak.
2011. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek!
2011. febr. 25. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!