Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák etetés...

Tapasztalt Anyukák etetés témában?

Figyelt kérdés
13 hós lesz a fiam, 4 hós korától üveges bébi ételt kap. Tudom, az én hibám, de lusta voltam külön főzni neki is, ezen már kár keseregnem. Viszont annyira hozzászokott a bébiételekhez, hogy semmi más főzeléket nem hajlandó megenni. Gyümölcsből mindig igazit kap, azzal nincs is baj, de bármi mást próbálok neki adni (leves, főzelék, krumplipüré beízesítve stb) semmit nem eszik meg. Fintorog, aztán ha újra próbálom akkor már hisztizik is, dobálja magát. Próbáltam felesben adni, hogy a kanalán egy kis házi koszt és egy kis üveges, na úgy sem eszi meg,csak ha tisztán az üvegeset kapja. Mit tegyek???
2011. júl. 20. 19:03
 1/3 A kérdező kommentje:
ja és nem főzök túl fűszeresen, mert mi is sószegényen szeretjük az ételt...
2011. júl. 20. 19:04
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ízlik neki, próbálj mást. Pl tököt, céklát stb.
2011. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha üvegből adod neki, akkor téveszd meg, és tedd a saját kaját is bébiételes üvegbe. Amúgy azok is elég ízetlenek és sószegények, nem hinném, hogy amit csinálsz, rosszabb lenne.

De ha nem eszi, nem eszi, időnként próbálkozz újra, addig meg marad az üveges, ha eddig se főztél rendszeresen, sztem ezután se fogsz. Jók a bébiételek is, csak talán drágák, bár ha külön főzök neki, az se jön ki kevesebből, tekintve az alapanyagokat, gázt és a ráfordított időt.

2011. júl. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!