Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a tej bevezetését...

Miért kell a tej bevezetését magasabb zsírtartalmúval kezdeni?

Figyelt kérdés

Eleve hígítjuk, ugye. Ráadásul szerintem semmi különbség nincs a 2,8-as és az 1,5-ös tej között, mint hogy az utóbbinak magasabb a zsírtartalma. Számomra ebben semmi logika nincs, hogy attól óvjuk tovább a gyereket, amiben valamiből kevesebb van.

Hogy van ez? Valaki meg tudja mondani?

Olyanokat ne írjatok légyszi, hogy a 2,8-as finomabb és mi is azt isszuk, mert annak nincs köze a hozzátápláláshoz.

Előre is köszönöm!


2011. febr. 22. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell higítani a tejet,ha 6 hónapos kora előtt adod neki. Később már nem. A 1,5 %-os pedig már nem tej, hanem csak feljavított savó.
2011. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 1,5 %-os nem tej szerintem sem, hanem mint valami mosóvíz. És szerintem pedig van különbség a 1,5-es és 2,8-as között. Legalábbis én érzek...Nekem nem mondta a védőnő, hogy hígítani kellene.Egy éves kor alatt pedig nem is adtam neki. Most, hogy betöltötte az egyévet, próbálkozunk, de nem ízlik neki. Mennyi idős babánál próbálod bevezetni?
2011. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2,8 as még tej, benne vannak azok a szükséges anyagok, amik a kicsinek kellenek. Sajnos a másfelesnek sok köze nincs a tejhez. Nem kell hígítani a tejet, sőt kisgyerekeknek a magasabb zsírtartalmú tejet ajánlják. A hígítással csak a beltartalmát csökkented, viszont az allergia esélye semmivel sem lesz kevesebb. Ezt nem én találtam ki, hanem épp szakemberek... A zacskón/dobozon található jelzés :3,5, 2,8, 1,5 épp a zsírtartalmat jelöli, minél kisebb a százalék, annál kisebb a zsírtartalom. Egy fejlődő szervezetű gyerek igényeit semmiképp nem fedezik a kis zsírtartalmú tejek, hiszen a D-vitamin termeléséhez és a zsírban oldódó vitaminok raktározásához, felszívódásához nélkülözhetetlen a megfelelő zsírbevitel.

"a fiatal, egy éves kor alatti csecsemők táplálására anyatej hiányában ne használjunk se tehéntejet, se kecsketejet, és legkevésbé se hallgasson kedves anyuka a nagymamára, dédnagymamára, aki már a gyermek egy éves kora előtt feles-, vagy kétharmados tej adását sürgeti. 1 éves kor fölött lehet próbálkozni a forralt tej adásával, de akkor sem hígított formában. A hígított tej nagy hátránya, hogy a megfelelő tápanyag tartalom sincs meg benne, és még a tejallergia kialakulásának kockázata sem kiküszöbölt."

2011. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Persze, én is érzem a kétféle tej íze között a különbséget, hogy nincs más különbség úgy értettem, hogy összetételében. Nem akarom még bevezetni, de hamarosan, most 11 hónapos a fiam.

Igazán azért kérdeztem, mert valahogy úgy értelmeztem mindig az erről szóló irományokat, mint ha a másfeles tej valami miatt veszélyes(ebb) lenne a gyereknek, így csak jóval később kaphatja, mint a 2,8-ast. És ebben nem találtam semmi logikát, hogy mi van a másfelelsben, ami 2,8-asban nincs, és ami miatt még várni kell vele.

Ja, én is 2,8-ast adok majd a gyereknek, nem azért kérdeztem, mert másképp akarom csinálni, mint ahogy ajánlják, csak a hátterére voltam kíváncsi.

2011. febr. 22. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!